Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Квоти та податкові стимули при працевлаштуванні ветеранів: яку модель пропонують депутати

Реклама

В Україні обговорюють нову модель працевлаштування ветеранів: від обов'язкових квот до податкових стимулів для бізнесу. Законопроєкт № 13180 "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння працевлаштуванню учасників бойових дій та забезпечення їх економічної самостійності " уже у Верховній Раді, а дискусії навколо нього вийшли на рівень державної політики. Про це на форумі We Build Ukraine повідомила голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк. 

Так, за словами Шуляк, зареєстрований вищевказаний законопроєкт передбачає, що на підприємствах з понад 8 штатними працівниками має бути щонайменше 5% працівників з-поміж ветеранів чи учасників бойових дій. 

Окрім того, голова профільного комітету зазначила про те, що деякі депутати пропонують іти далі та запровадити 10% квоту в державних органах, особливо в податковій, митниці, правоохоронних структурах. 

Також розглядається варіант запровадження пільгової системи для бізнесу, який бере на роботу ветеранів. Пропонується надавати податкові стимули, зокрема щодо ЄСВ та ПДФО. 

За словами Шуляк, таких роботодавців не планують карати, якщо вони не беруть ветеранів на роботу, але може бути запроваджений непрямий механізм фінансової відповідальності. 

«Не йдеться про покарання. Але якщо ти не працевлаштовуєш ветеранів, то сплачуєш податки у повному обсязі. Якщо береш, маєш пільги. Це справедливо», - вважає Шуляк. 

«Ідея квотування має підтримку суспільства. За даними опитування Active Group, понад 66% респондентів вважають, що такі квоти потрібні й мають бути запроваджені на законодавчому рівні», - навела дані Олена Шуляк. 

Окрім того, вона зазначила, що в парламенті триває дискусія. З одного боку, є запит на підтримку ветеранів, з іншого - важливо, щоб механізм був ефективним і не перетворився на формальність. 

Таким чином Олена Шуляк резюмувала, що Україні потрібна стратегія, що поєднає просторове, економічне та освітнє планування з конкретними механізмами підтримки.

LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи: 

Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією; 

Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ; 

Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі; 

Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди; 

Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів. 

Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності. 

Читайте також: Податкові пільги для військових-ФОП: в профільному комітеті пояснили деталі ухваленого законопроєкту

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини