Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада з фінстабільності схвалила Стратегію з розвитку іпотечного кредитування

Реклама

На засіданні 26 червня Рада з фінансової стабільності (далі - РФС) зосередилася на розгляді стратегічних документів, розроблених відповідно до зобов'язань України перед міжнародними партнерами, насамперед МВФ.

Члени РФС схвалили Стратегію з розвитку іпотечного кредитування, спрямовану на розвиток ринкових механізмів для забезпечення загального економічного й демографічного зростання під час війни та повоєнного відновлення й відбудови.

Зокрема, Стратегія з розвитку іпотечного кредитування передбачає:

  • упровадження в українське законодавство норм Директиви 2014/17/ЄС про іпотеку;

  • забезпечення доступності страхування іпотеки від воєнних ризиків;

  • запровадження європейських стандартів оцінки майна та поліпшення обміну інформацією, зокрема через створення відкритої бази даних цін на нерухомість;

  • удосконалення законодавства та підзаконних актів у частині поліпшення регулювання процесів забудови з метою зниження ризиків недобудови та підвищення прозорості продажу недобудованої нерухомості;

  • оновлення стратегії оператора державної програми «єОселя» ПРАТ «Укрфінжитло» та вдосконалення умов державної підтримки іпотеки;

  • визначення умов випуску покритих облігацій та сек'юритизації.

Також РФС схвалила оновлення Стратегії розвитку фінансового сектору, в якій актуалізовано аналіз фінансового сектору, перелік індикаторів та їх цільових значень, а також додано заходи стосовно реформування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Схвалені документи, зокрема оновлену Стратегію розвитку фінансового сектору України та Стратегію з розвитку іпотечного кредитування, буде оприлюднено додатково після затвердження.

Крім того, РФС розглянула Огляд системних ризиків, згідно з яким ключовими ризиками залишаються перебіг повномасштабної війни та посилення геополітичної невизначеності. «Водночас відновлення економіки триває, а ризики фінансового сектору помірні. Потреба в підтримці партнерів зберігається, зокрема, за рахунок знерухомлених російських активів», йдеться в повідомленні НБУ.

Довідково: Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року відповідно до Указу Президента і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

За повідомленням НБУ

Хочете отримувати експертну аналітику з гарячих бізнес-питань? У LIGA360 є матеріали для всієї команди: для юристів, бухгалтерів, комплаєнс-фахівців та керівників. Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Читайте також:

Як перевірити повноваження підписантів під час укладення договору?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини