Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні розпочала роботу система єІнспектор - цифровий механізм перевірки комерційного транспорту

Реклама

Для забезпечення прозорості під час здійснення рейдових перевірок інспекторами Укртрансбезпеки затверджено вичерпний перелік питань такого контролю.

На основі цього переліку розпочинає роботу система єІнспектор - цифровий механізм перевірки комерційного транспорту, інформує пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.

У міністерстві поінформували, що єІнспектор працюватиме на основі чіткого переліку питань, які має право запитати співробітник Державної служби з безпеки на транспорті під час виконання рейдової перевірки комерційного транспорту (вантажівки, автобуса або таксі). На основі цих питань у системі автоматично буде формуватися акт про порушення.

Відповідний наказ від 16 квітня 2025 року № 703 "Про затвердження Вичерпного переліку питань щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, який перевіряється під час проведення рейдової перевірки посадовими особами Державної служби України з безпеки на транспорті" набрав чинності 19 травня.

«Нам важливо забезпечити не лише безпеку на дорогах, а прозорі та зрозумілі механізми перевірки комерційного транспорту. У основі мають бути чіткі правила, без можливості корупційних ризиків та зловживань. Це важливо як для перевізника та водія, так і працівників Укртрансбезпеки. Саме тому ми спільно розробили відповідний чеклист перевірки. Цей перелік питань буде однаково використовуватись під час перевірки українських та іноземних перевізників. На його ж основі і буде працювати система єІнспектор. Цифрову процедуру вже розпочинаємо застосовувати до іноземних перевізників, відповідні планшети вже передано на місця в регіони. Влітку плануємо масштабувати цифровізацію і на контроль українських вантажівок», - розповів Віце-прем'єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Вичерпний перелік питань стосується всіх видів перевезень. Зокрема,

1. Внутрішні перевезення пасажирів:

  • Регулярні пасажирські перевезення;

  • Регулярні спеціальні пасажирські перевезення;

  • Нерегулярні пасажирські перевезення;

  • Перевезення пасажирів на таксі;

  • Перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення;

  • Перевезення пасажирів автомобільним самозайнятим перевізником;

  • Перевезення пасажирів автобусами та легковими автомобілями для власних потреб.

2. Вантажні перевезення. Перевезення вантажів у внутрішньому сполученні.

3. Міжнародні перевезення пасажирів і вантажів:

  • Міжнародні перевезення пасажирів резидентами України;

  • Міжнародні перевезення пасажирів нерезидентами;

  • Міжнародні перевезення вантажів резидентами України;

  • Міжнародні перевезення вантажів нерезидентами.

Міністерство розвитку громад та територій нагадує, що перевізники та водії мають право фіксувати процес проведення планової, позапланової або рейдової перевірки (перевірки на дорозі) засобами фото- та відеотехніки, не перешкоджаючи при цьому проведенню таких перевірок. Також фіксація перевірки ведеться нагрудними камерами інспекторами Укртрансбезпеки.

За матеріалами пресслужби Міністерства розвитку громад та територій

Мінімізуйте ризики під час перевірок, використовуючи інструменти LIGA360. Наше рішення дає змогу отримати доступ до актуальних планів перевірок від ДПС та інших органів, забезпечуючи вашій компанії можливість своєчасно адаптуватися до регуляторних вимог. Використовуйте наші алгоритми дій для підготовки до можливих інспекцій та оптимізуйте реакцію на вимоги контролюючих органів. Переконайтеся в перевагах LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини