Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Парламенті зареєстровано законопроєкт щодо військової підготовки офіцерів запасу медичної служби

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до статті 11 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби (проєкт №13276).   

Одним із співавторів законопроєкту є голова комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький, який на своїй сторінці у Facebook повідомив, що внесений законопроєкт передбачає відновлення обов'язкової військової підготовки для офіцерів запасу медичної служби серед студентів медичних і фармацевтичних спеціальностей. За його словами, на даний час лише 5% студентів-медиків проходять таке навчання.  

Варто зауважити, що текст відповідного документу наразі ще не опублікований на сайті Верховної Ради. Натомість, як зазначив Михайло Радуцький, законопроєкт, зокрема, передбачає: 

  • Поновлення роботи наявних або створення нових кафедр військової підготовки у закладах вищої освіти. 

  • З наступного року планується військова підготовка студентів на рівні 4,3 тисячі з подальшим щорічним зростанням. 

Так, за словами нардепа, станом на сьогоднішній день наявний дефіцит медичних кадрів у Збройних Силах України, зокрема фахівців військово-медичних і військово-фармацевтичних напрямів, підготовку яких здійснюють кафедри медицини катастроф та військової медицини у 29 вищих навчальних закладах. Водночас лише в чотирьох із них функціонують військові навчальні підрозділи, зазначив він.  

Окрім того, голова профільного комітету підкреслив, що наразі навчання за програмою офіцера запасу є добровільним і переважно доступне для студентів-контрактників. Серед студентів-бюджетників його проходять лише ті, хто уклав контракт з Міністерством оборони.  

За словами Михайла Радуцького, завдання держави є забезпечення ЗСУ достатньою кількістю підготовлених фахівців медичної служби, що дозволить системно сформувати кадровий резерв медичної служби та підвищити рівень надання медичної допомоги на фронті. 

Очікується, що у разі підтримки законопроєкту №13276 парламентом, зміни набудуть чинності з початку 2026 року.

Про бронювання і військовий облік у практичній площині - дізнавайтесь у новій LIGA360. Свіжа аналітика, практика правозастосування, судова практика та роз'яснення держорганів на одній платформі. Замовте презентацію менеджера прямо сьогодні

 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини