16 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 12230 «Про внесення змін до законодавства щодо приватизації державного і комунального майна, яке передано в оренду», підготовлений Комітетом ВР з питань економічного розвитку до другого читання.
Документ змінює правила приватизації орендованого державного та комунального майна і пропонує скасувати процедуру викупу орендованого майна з невід'ємними поліпшеннями та запровадити механізм проведення аукціону з приватизації об'єкта оренди з невід'ємними поліпшеннями (фактично з переважним правом).
Про це розповів ініціатор законопроєкту народний депутат - заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.
Важливі положення Закону:
Скасування викупу та введення приватизаційних аукціонів набирають чинності через рік після опублікування Закону.
Аукціон з приватизації об'єкта оренди з невід'ємними поліпшеннями діє для тих, хто отримав дозвіл на невід'ємні поліпшення до набрання чинності Законом.
Орендарі, які отримують дозволи на невід'ємні поліпшення після набрання чинності Законом, можуть приватизувати об'єкт на аукціоні з умовами щодо компенсації орендарю невід'ємних поліпшень.
Розблоковується оцінка майна відразу з дня опублікування Закону, щоб забезпечити реалізацію права на викуп та компенсацію вже зараз.
«Раніше орендарі могли викуповувати таке майно напряму, якщо вкладали в нього кошти, - розповів Олексій Мовчан. - Ця норма скасовується. Тепер приватизація відбуватиметься через аукціон, але з перевагами для орендаря.
Якщо орендар зробив невід'ємні поліпшення - наприклад, капітальний ремонт або модернізацію, яка підвищила вартість майна не менше ніж на 25 % - він отримує переважне право викупу за найвищою ціною, запропонованою на відкритих торгах. Якщо він відмовляється або порушує правила, майно переходить до іншого покупця, а орендарю компенсують витрати на поліпшення».
За матеріалами пресслужби Апарату ВР
Забезпечте стабільність вашого бізнесу з LIGA360. Дізнайтеся, як ви можете мінімізувати ризики та підвищити рівень правової впевненості з нашим комплексним рішенням:
· Отримуйте найновіші дані про законодавчі зміни та перевірки;
· Аналізуйте вплив регуляторних змін на ваш бізнес для ефективної адаптації і уникнення штрафів;
· Використовуйте детальні звіти, аналітику й експертні матеріали для поліпшення стратегій управління ризиками.
Замовте індивідуальну презентацію LIGA360 та спробуйте наші інструменти на практиці вже сьогодні.
Читайте також:
Як роль держави в корпоративному управлінні впливає на інвестиційну привабливість України?