Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Засудженим надаватимуть адвоката за 24 години: комітет рекомендував ухвалити проєкт у цілому

Реклама

Аби в рамках дисциплінарного провадження забезпечити особі, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, доступ до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація буде зобов'язана невідкладно, але не пізніше 24 годин, надати можливість звернутися за отриманням правничої допомоги.

Комітет ВР з питань правової політики рекомендував Парламенту ухвалити в цілому проєкт Закону № 12073 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ефективного забезпечення права ув'язнених та засуджених на надання безоплатної правничої допомоги», який містить відповідне уточнення. Про це поінформувала Національна асоціація адвокатів України.

Зазначається, що чинний порядок застосування заходів стягнення до осіб, позбавлених волі (ст. 134 Кримінально-виконавчого кодексу), містить правило, згідно з яким при накладенні стягнення на засудженого адміністрація колонії надає йому можливість у встановленому порядку повідомити про це близьких родичів, адвоката або інших фахівців у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Проєктом передбачено поставити цей обов'язок адміністрації у жорсткі часові рамки: невідкладно, але не пізніше 24 годин.

Такий самий підхід пропонується запровадити для процедури дисциплінарного провадження (ст. 135 КВК): Якщо особа, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі, не має доступу до адвоката або фахівця в галузі права, адміністрація установи виконання покарання буде зобов'язана «невідкладно, але не пізніше 24 годин», надати йому можливість звернутися за отриманням правничої допомоги до суб'єктів надання такої допомоги. У такому випадку дисциплінарна комісія буде зобов'язана зупинити дисциплінарне провадження до моменту отримання копії рішення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги. Зупинення дисциплінарного провадження зупинятиме перебіг строку накладення стягнення.

Відповідні уточнення вносяться також до Закону про БПД: у разі отримання від адміністрації установи виконання покарань звернення засуджених осіб про надання безоплатної вторинної правничої допомоги, для здійснення представництва її інтересів під час засідання дисциплінарної комісії центр з надання БПД буде зобов'язаний негайно прийняти рішення про надання такої допомоги.

У Парламенті вважають, що ухвалення законопроєкту дасть можливість врегулювати існуючі проблемні питання та, своєю чергою, створить необхідні передумови для розвитку і підвищення якості надання БПД. Також це стане суттєвим кроком у питаннях забезпечення права ув'язнених та засуджених на надання БПД при застосуванні адміністрацією установи виконання покарань заходів стягнення.

За матеріалами Національної асоціації адвокатів України

LIGA360 допомагає адвокатам ефективно керувати своїми справами. Отримуйте доступ до оновлень законодавства та детального аналізу судових рішень. Використовуйте аналітичні інструменти для прогнозування результатів судових спорів, які підвищують шанси на успіх ваших клієнтів. Замовте персональну презентацію, щоб дізнатися більше.

Читайте також:

Правила проведення допиту: поради адвокату

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини