Сьогодні, 7 квітня Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача» (законопроєкт № 12089).
Закон передбачає, що майно не може бути витребувано, якщо з дати проведення державної реєстрації права власності минуло більше 10 років. Про це зазначали в пресслужбі Апарату ВР, вказавши, що це не стосується об'єктів критичної інфраструктури, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об'єктів та земель оборони, територій природно-заповідного фонду, пам'яток культурної спадщини, які не підлягали приватизації.
Крім того, зазначалось, що Закон захищає права та інтереси добросовісного набувача у випадку вибуття майна з власності держави чи територіальної громади та вирішує питання компенсації при витребуванні майна на користь держави чи територіальної громади.
На сайті Офісу Президента набрала більше 25 тис. підписів петиція до Президента України щодо збереження лісів, прибережних смуг, історико-культурної та історико-архітектурної спадщини шляхом накладення вето на законопроєкт №12089.
"Усупереч назві, законопроєкт спрямований на захист недобросовісних набувачів, тих, хто незаконно, через підставних осіб, отримав у приватну власність землі, які належать державі та територіальним громадам. Ідеться про ліси, водойми та прибережні смуги, пам'ятки археології, землі оборони, які водночас можуть бути лісами, землі природно-заповідного фонду.
Нині такі землі повертаються в судовому порядку державі та територіальним громадам.
Утім, законопроект №12089 обмежить термін, протягом якого незаконно відчужені землі можна буде повернути у державну та комунальну власність. Крім того, необхідно буде за бюджетні кошти оплатити незаконним власниками ринкову вартість таких земельних ділянок! Позови про повернення таких земель буде можливо пред'явити лише за попереднього внесення на депозит суду їх ринкової вартості", - йдеться в тексті петиції.
Станом на 7 квітня петиція залишилась в статусі "на розгляді".
LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи:
· Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією;
· Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ;
· Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі;
· Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди;
· Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів.
Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності.
Читайте також:
Судова практика щодо форс-мажору та виконання договірних зобов'язань