Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запроваджено важливі зміни до порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги

Реклама

25 березня набрала чинності урядова постанова від 21 березня 2025 року № 321, яка вносить зміни до Порядку пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану (зокрема, до пункту 9 цього Порядку) та врегульовує процедуру виправлення помилок у деклараціях про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, після митного оформлення.

Державна митна служба звертає увагу, що митні органи приймають рішення щодо внесення змін лише до графи 12 декларації «Ідентифікаційний номер транспортного засобу/Vehicle identification».

Таким чином, внесення змін стосується лише транспортних засобів, ввезених як гуманітарна допомога, роз'яснили в Держмитслужбі.

У разі виявлення помилок в інших даних декларації, рішення про внесення змін приймає Мінсоцполітики.

Для внесення змін отримувач гуманітарної допомоги повинен роздрукувати оформлену декларацію з АС ГУД або отримати її паперовий примірник і шляхом закреслення виправити невірні символи в графі 12. Кількість виправлень обмежена двома символами, при цьому кожне виправлення має бути завірене підписом керівника отримувача.

Держмитслужба вказала, що після цього необхідно підготувати заяву довільної форми для внесення змін до декларації, до якої додаються:

  • копія виправленої декларації;

  • копія технічного паспорта на транспортний засіб;

  • інші документи, які містять відомості про транспортний засіб.

Обов'язково заява має бути підписана керівником отримувача із використанням кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису. Заяву та документи слід направити до митниці, яка здійснювала митне оформлення транспортного засобу.

Після отримання виправленої декларації отримувачем гуманітарної допомоги, він зобов'язаний повідомити Мінсоцполітики про здійснені виправлення.

Держмитслужба зазначає, що внесення змін до декларації є неможливим у випадках:

  • виявлення порушень митних правил щодо задекларованого транспортного засобу;

  • відсутності документів, що підтверджують необхідність внесення змін;

  • якщо з поданих документів не випливає, що відомості в декларації потребують виправлення.

За матеріалами Державної митної служби.

«Теми в центрі уваги» у LIGA360 - ваш ключ до актуальних новин без зусиль. Виберіть тему, яка вас цікавить, і отримуйте всі важливі для вас оновлення та аналітичні матеріали автоматично. Дізнайтеся, як це працює.

Читайте також:

Нюанси відшкодування шкоди внаслідок збройної агресії рф: рекомендації юриста

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини