Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мін'юст роз'яснив, на що звернути увагу при виборі нотаріуса

Реклама

Міністерство юстиції нагадало, що згідно зі статтею 3 Закону «Про нотаріат» (далі - Закон) нотаріус - це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність. Він, зокрема, посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності

Нотаріусом може бути громадянин України, який:

- має вищу юридичну освіту не нижче магістра;

- володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної»;

- має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них не менше трьох років - на посаді помічника нотаріуса або консультанта державної нотаріальної контори;

- склав кваліфікаційний іспит та отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

На що обов'язково потрібно звернути увагу

Нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу, крім заміщення інших нотаріусів у випадках, передбачених Законом (стаття 13-1 Закону).

Кожному приватному нотаріусу територіальний орган Міністерства юстиції видає реєстраційне посвідчення, у якому зазначаються нотаріальний округ та адреса робочого місця (контори) нотаріуса.

Він має печатку із зображенням Державного Герба України, яка містить слова «приватний нотаріус», його прізвище, ім'я та по батькові, назву нотаріального округу (стаття 26 Закону).

Перевірити інформацію про нотаріуса можна в Єдиному реєстрі нотаріусів, де містяться відомості про державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви (які не ліквідовано) та нотаріусів України (діяльність яких не припинена).

Встановити, що перед вами обраний нотаріус, можливо за допомогою документів, що підтверджують громадянство України та посвідчують особу. Перелік таких документів передбачений статтею 13 Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Мін'юст зауважив, що нотаріус не може делегувати свої повноваження іншим особам.

Відповідно до статті 13 Закону помічник нотаріуса не має права підписувати нотаріальні документи та використовувати печатку нотаріуса.

Нотаріальні дії вчиняються в приміщенні державної нотаріальної контори, в державному нотаріальному архіві, у приміщенні, яке є робочим місцем приватного нотаріуса. В окремих випадках, якщо особа не може з'явитися в зазначене приміщення, а також якщо того вимагають особливості вчинюваної нотаріальної дії, вони можуть бути вчинені поза зазначеними приміщеннями.

Інформація Мін'юсту станом на 28.02.2025

Розширені можливості для нотаріусів - у LIGA360. Отримайте швидкий доступ до понад 500 перевірених і готових до роботи шаблонів договорів, таких як договори купівлі-продажу, дарування, застави, страхування та багато інших. Створюйте власні шаблони договорів і ефективно управляйте документами, які ви видаєте або завіряєте. Замовляйте персональну презентацію прямо зараз та використовуйте можливості LIGA360 на максимум.

Читайте також:

Держреєстраторів за їхніми зверненнями повторно підключать до засобів додаткової ідентифікації з використанням одноразового пароля

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини