Президент Указом № 817/2024 ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 грудня 2024 року «Щодо протидії загрозам національній безпеці України у сфері охорони здоров'я в особливий період».
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, що основна мета заходів - забезпечити якісну та своєчасну медичну і реабілітаційну допомогу як військовослужбовцям, так і цивільним громадянам України.
РНБО дала Кабміну доручення прийняти в місячний строк рішення щодо додаткового нормативно-правового врегулювання встановлення на період дії воєнного стану заборони на призначення осіб із медичною освітою на немедичні посади військової служби, якщо вони самі не виявили такого бажання.
Також доручено переглянути умови бронювання військовозобов'язаних медиків у закладах охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, що мають статус неприбуткових і надають медичні послуги за програмою державних гарантій. Зокрема, ідеться про зняття обмежень щодо кількості військовозобов'язаних працівників, що можуть бути заброньовані у закладах охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, закладах громадського здоров'я, установах, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрах крові, незалежно від військово-облікової спеціальності.
Одним із ключових напрямів визначено цифровізацію процесів у сфері охорони здоров'я. Усі відомчі медичні заклади мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ), а військово-медичні заклади мають активізувати впровадження медичної інформаційної системи, впроваджувати обов'язковий електронний облік поранених і травмованих військовослужбовців, а також механізм електронних направлень до цивільних медичних закладів.
Особливу увагу заплановано приділити покращенню реабілітаційної допомоги для військових. Продовжиться впровадження сучасних стандартів лікування, які охоплюють фізичну терапію, ерготерапію, терапію мови і мовлення, протезування та використання технічних засобів реабілітації. Йдеться про меддопомогу у гострий, післягострий та довготривалий періоди як у стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. Рішення спрямоване на забезпечення мультидисциплінарного підходу до реабілітації військовослужбовців.
Ухвалене рішення також передбачає поліпшення організації системи крові: вдосконалення процесів заготівлі, тестування, переробки, зберігання та розподілу компонентів донорської крові.
Важливим кроком є і підтримка наукових досліджень у сфері охорони здоров'я. Фінансування буде зосереджене на проєктах, результати яких мають практичне значення і можуть бути швидко впроваджені для покращення системи охорони здоров'я.
Міністерству освіти і науки доручено внести зміни до освітніх програм для медичних спеціальностей. Це передбачає збільшення кількості годин на вивчення військово-медичної підготовки та медицини надзвичайних ситуацій.
Окремий акцент зроблено на кіберзахисті даних у системі охорони здоров'я. Передбачено впровадити додаткові заходи кібергігієни, спрямовані на захист персональних даних пацієнтів та медичної інформації від несанкціонованого доступу.
Зазначені питання мають бути опрацьовані Кабінетом Міністрів, а відповідні зміни внесені до нормативної бази.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я.
Хочете аналізувати законодавство глибше? Побачте повний контекст до кожного НПА - з новою LIGA360! До кожного документи знайдуться пов'язані закони, судова практика та аналітика. Залиште заявку на презентацію.
Читайте також: