Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент схвалив удосконалення процедури проведення медико-соціальної експертизи

Реклама

18 листопада Володимир Зеленський підписав Закон № 4030-IX (проєкт № 11225) «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи».

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон на пленарному засіданні 29 жовтня.

Раніше прес-служба Апарату ВР інформувала, що документ покликаний запровадити норми, які захищають права людини під час проходження медико-соціальної експертизи.

Законом передбачається можливість присутності на засіданні медико-соціальної експертної комісії адвоката особи, її законного представника та/або лікаря або фахівця з реабілітації в сфері охорони здоров'я.

Надано право особі, адвокату чи її представнику здійснювати відео-, аудіофіксацію засідання МСЕК щодо особи з використанням технічних засобів.

Встановлено вимогу обов'язково надавати людині рішення медико-соціальної експертної комісії з мотивувальною частиною, обґрунтуванням такого рішення.

Встановлено зобов'язання Кабінету Міністрів встановити максимальні строки, протягом яких має бути проведене засідання медико-соціальної експертної комісії та прийняте рішення.

Також передбачено зобов'язання Кабінету Міністрів встановити перелік підстав, за яких засідання медико-соціальної експертної комісії проводяться в дистанційному форматі або організовуються виїзні засідання, або рішення приймаються заочно.

Виписано механізм оскарження рішення медико-соціальної експертної комісії.

Зобов'язано Кабінет Міністрів установити перелік порушень, за вчинення яких члени медико-соціальної експертної комісії на певний строк позбавляються членства в комісіях усіх рівнів та права виконувати функції і брати участь у прийнятті рішень у сфері визначення інвалідності.

Законом також передбачається, що медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії першого, другого та інших рівнів відповідно до розподілу, визначеного Кабінетом Міністрів.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Довідково: 24 жовтня 2024 року Комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект № 11225 у другому читанні та в цілому як закон з необхідними техніко-юридичними правками (детальніше).

* * *

Нагадаємо, 22 жовтня Президент Указом № 732/2024 увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам державних органів". Детальніше про те, які рішення було ухвалено на засіданні, читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ. На ситуацію, що склалася, відреагували в Міністерстві охорони здоров'я.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.

Підвищіть ефективність вашої команди з LIGA360! Наше комплексне рішення дає змогу попереджати ризики та протидіяти їм на ранніх стадіях. Тільки три дні, з 27 по 29 листопада, ми пропонуємо його за неймовірно вигідною пропозицією. Залишайте свої контакти та отримайте інформацію про цю унікальну можливість з нагоди 33-річчя LIGA ZAKON!

Читайте також:

Кабмін затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини