Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фермери відтепер можуть через Держагрореєстр подавати заявки на компенсацію за розмінування с/г земель

Реклама

В Державному аграрному реєстрі запрацював інструмент для подачі фермерами заявки на участь у програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Програма поширюється як на землі, що безпосередньо належать фермеру, так і на ділянки, які він орендує.

Зазначається, що держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель.

Участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Самі фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку.

Верифікацію, поданих фермерами заявок, здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок. Ще 20% на рахунок вносить фермер.

«Ми максимально спростили для фермерів технічну процедуру формування заявки в Державному аграрному реєстрі. Більша частина даних підтягується ще на етапі реєстрації фермера в ДАР. Далі для заповнення заявки і накладення цифрового підпису потрібно лише декілька кліків мишкою. Ми прагнули зробити подачу заявки зручною та зрозумілою, щоб це міг зробити навіть фермер, який вперше зареєструвався в системі», - прокоментував запуск нового інструментарію Володимир Байда, директор Центру гуманітарного розмінування, фахівці якого спільно з Мінагрополітики реалізували розробку.

На сьогодні участь в програмі беруть два державні банки - Приватбанк і Ощадбанк. З часом до програми долучаться інші банки, частка держави в яких складає понад 50%. Відповідно, фермеру потрібно відкрити в одному із таких банків рахунок, на який перераховуватимуть кошти.

Подати заявку можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua/

Фермер також може отримати компенсації за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року. Для цього він має заповнити та подати Заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування compensation@uachd.org.

До заявки, скріпленої ЕЦП, потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;

  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;

  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

Читайте також: Аграрний бізнес під час війни: юридичні поради

Отримай комплексну інформацію щодо ризиків роботи з контрагентами - у новій LIGA360. Перевіряй 28 ризик-факторів, повне досьє, структуру власності, податкову, судову інформацію, активи та власність, медіаактивність. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини