Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено правила виконання міжнародних перевезень вантажів у межах "транспортного безвізу"

Реклама

Як ми раніше повідомляли, дію Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС продовжено на рік із можливістю її автоматичної пролонгації до кінця 2025 року (детальніше).

Оновлена Угода передбачає низку змін, які стосуються українських та іноземних перевізників.

Мінінфраструктури роз'яснило, що тепер для виконання перевезень відповідно до Угоди перевізникам необхідно:

1. Мати на борту ліцензію на перевезення в паперовому вигляді

Українським перевізникам достатньо мати на борту вантажівки витяг про отримання ліцензії на міжнародні перевезення вантажів англійською мовою з QR-кодом. Отримати його можна у особистому кабінеті перевізника.

2. Мати документи на вантаж для порожнього транспорту

При виїзді з України порожнім транспортом водію необхідно обов'язково мати документи, що підтверджують повернення з вантажем, який водій буде забирати на зворотному шляху. Це може бути договір або підписана перевізником заявка. Ці документи повинні містити, зокрема, ім'я, контактні дані та адресу відправника. Також в них має бути вказано місце завантаження.

3. Мати на борту документи для підтвердження типу перевезення

Протягом всього рейсу на борту повинні бути документи в паперовому або електронному вигляді, що підтверджують тип перевезення. Йдеться про коносаменти, товаротранспортні накладні, вантажні митні декларації тощо.

4. Мати документи для повернення порожньої вантажівки

При поверненні до України порожнім, необхідно мати документи, що підтверджують перевезення вантажу у прямому сполученні.

5. Наліпка на лобовому склі

На лобовому склі транспортного засобу повинна бути наліпка розміром 5 см. Її вигляд затверджений в Угоді. У разі якщо перевізник виконує перевезення не за умовами Угоди, тобто не двостороннє Україна - ЄС чи ЄС- Україна, а, наприклад, за дозволом ЄКМТ, наліпка має бути прихована.

Наліпка має допомогти контролюючим органам країн ідентифікувати вантажівки, що виконують перевезення відповідно до Угоди, та попереджувати каботажні перевезення.

Підсилюй роботу юриста використанням комплексної інформації - з новою LIGA360! Передбачай можливість перемоги у судових спорах, завдяки пошуку подібних рішень на базі позовних вимог. Дізнайся деталі, замовивши презентацію саме для тебе.

Скористайся найгарячішою пропозицією - Summer program від LIGA ZAKON! Твоя знижка на нову LIGA360 для контролю бізнес-ризиків й ухвалення рішень. Забезпеч всю команду інформацією і економ більше з кожною додатковою ліцензією.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини