Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада з фінансової стабільності схвалила Стратегію з розвитку кредитування

Реклама

Міністерство фінансів інформує, що 6 червня 2024 року Рада з фінансової стабільності (РФС) схвалила Стратегію з розвитку кредитування. Вона відображає цілісне бачення ключових засад розвитку кредитування в Україні та необхідних для їх реалізації дій, що сприятимуть стійкому відновленню економіки країни. Впровадження Стратегії - питання фінансової безпеки країни та інструмент розбудови динамічної і конкурентоспроможної економіки, здатної до сталого розвитку та євроінтеграції.

Стратегія має на меті сприяти забезпеченню фінансовими ресурсами відновлення енергетичної інфраструктури та стимулюванню попиту, спрямованого на підвищення обороноздатності країни, зокрема з боку підприємств оборонно-промислового комплексу, переробної промисловості, сільського господарства та бізнесу на деокупованих і наближених до фронту територіях - «територіях стійкості».

Реалізація заходів Стратегії відбуватиметься за двома фокусами: активізація кредитування пріоритетних напрямів в умовах воєнного стану та розвиток законодавчої бази для подальшого стимулювання ринкового кредитування.

Під час засідання РФС розглянула системні ризики фінансового сектору. Зазначається, що загалом завдяки злагодженим зусиллям Нацбанку та Уряду, міжнародній фінансовій підтримці макрофінансова стабільність зберігається, а економічне відновлення триває.

Також було завершено розгляд питання встановлення рівня цільового показника та строку його досягнення для системи гарантування вкладів фізичних осіб. РФС рекомендувала встановити цільовий показник на рівні 3,5 % та досягнути цього рівня до 01.01.2028 року. Це дасть можливість забезпечити наповнення системи гарантування вкладів фізичних осіб фінансовими ресурсами за рахунок банків учасників та мінімізувати ризики участі держави у фінансуванні виплат гарантованого відшкодування вкладникам фізичним особам.

Довідково: Рада з фінансової стабільності створена в березні 2015 року Указом Президента і є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини