Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Голова і члени МСЕК є особами, уповноваженими на виконання функцій держави в розумінні примітки до ст. 369-2 КК - Верховний Суд

Реклама

У касаційній скарзі сторона захисту стверджувала, що голова і члени медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) є працівниками (лікарями) комунальних закладів охорони здоров'я та не є в розумінні примітки до ст. 369-2 Кримінального кодексу особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Факт встановлення особі групи інвалідності є юридично значущим і тягне за собою багато правових наслідків як соціального характеру, так і іншого характеру. Органи, які уповноважені на встановлення цього факту, вочевидь діють від імені держави, оскільки реалізовують її функцію саме в частині встановлення інвалідності певній особі. Держава завжди реалізовує свої функції через конкретні, створені нею органи чи уповноважених нею осіб. Залежно від сфери прийняття рішення відповідні функції держави здійснюють створені для цього інституції. У частині встановлення факту інвалідності таким органом, який покликаний здійснювати функції держави, є медико-соціальні експертні комісії. Члени таких комісій приймають рішення від імені такої комісії, а отже під час прийняття юридично значущих рішень комісії вони є особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Такий висновок зробив Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду (постанова від 21 травня 2024 року у справі № 686/8627/22 (провадження № 51-72км24)), залишаючи в силі вирок суду апеляційної інстанції.

За повідомленням Верховного Суду

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Голів і членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку декларантів: набрав чинності Закон

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини