Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Впровадження е-ТТН у сфері внутрішніх вантажних перевезень: набрала чинності урядова постанова

Реклама

Наступні два роки Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури реалізовуватиме експериментальний проєкт із впровадження електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) у сфері внутрішніх вантажних перевезень.

Відповідна постанова від 30 травня 2024 року № 629 набрала чиннності 4 червня.

«З 2019 року команда Міністерства разом з міжнародними партнерами та донорами працює над цифровізацією товарно-транспортних накладних. Цей інструмент має низку переваг для бізнесу та держави. У першу чергу йдеться про мінімізацію часу та ресурсів, обмеження впливу людського фактору та мінімізацію корупційних ризиків. е-ТТН дозволить забезпечити швидкий обмін інформацією між всіма сторонами перевезень. Також цифрова товарно-транспортна накладна мінімізує ризик втрати документів чи їхніх пошкоджень», - роз'яснив раніше заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформації і цифровізації Анатолій Комірний.

Ухвалення постанови передбачає інтеграцію системи е-ТТН з іншими державними інформаційними ресурсами та тестування їхньої електронної інформаційної взаємодії. Йдеться про систему зважування в русі (WIM), єдиний реєстр товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв, єдину державну систему електронного обліку деревини, інформаційні системи Укртрансбезпеки та інші.

Також у рамках проєкту планується опрацювати питання використання е-ТТН на перевезення молочної сировини, хліба та хлібобулочних виробів, деревини, етилового спирту та алкогольних напоїв, об'єктів санітарних заходів та інше. Це категорії товарів, форми накладних до яких встановлюють та регулюють інші органи влади (наприклад, Міністерство аграрної політики, Міністерство внутрішніх справ).

Зокрема й через це, серед учасників проєкту окрім Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури є інші органи державної влади, а саме:

  • Державна служба з безпеки на транспорті;

  • Міністерство енергетики;

  • Міністерство аграрної політики;

  • Міністерство внутрішніх справ;

  • Національна поліція;

  • Державна податкова служба;

  • Агентство відновлення та розвитку інфраструктури;

  • Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

  • Державне підприємство «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки».

Наступним кроком реалізації проєкту є прийняття Міністерством порядку функціонування Системи е-ТТН. Він має врегулювати принципи функціонування системи електронного документообігу е-ТТН та низку інших питань, зокрема, вимоги до реєстрації користувачів, правила внесення та обміну інформацією у Системі.

Приєднатись до Системи е-ТТН можна добровільно. Для цього учаснику вантажних перевезень потрібно звернутися до операторів платформ електронного документообігу.

Довідково: в основу системи е-ТТН покладено міжнародні стандарти обміну даними. Це зробить інтеграцію з європейською системою e-CMR легшою. Впровадження e-CMR в перспективі істотно спростить документообіг і бізнес-процеси.

Хочеш отримати мільйони корисних документів, що аналізуються вмить? Спробуй LIGA360. Найповніша база українського законодавства й аналітики, алгоритми дій у робочих ситуаціях. А смарт-фільтри й зв'язки документів допоможуть отримати саме ту підбірку матеріалів, що вам потрібна. Спробуйте LIGA360 сьогодні, замовивши тестовий доступ.

Читайте також:

Безпека бізнесу: заходи, рекомендації, цікава судова практика

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини