Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні пропонують створити Військову поліцію

Реклама

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 6569-д "Про Військову поліцію", а також пов'язаний із ним законопроєкт № 6570-д "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження діяльності Військової поліції".

Пропонується визначити правові засади організації діяльності Військової поліції, її загальну структуру, завдання та повноваження.

В законопроєкті йдеться про те, що Військова поліція утворюється як військове формування з правоохоронними функціями, що входить до складу сектору безпеки і оборони, призначенням якого є забезпечення правопорядку і військової дисципліни у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту.

"Діяльність Військової поліції спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України. Під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану загальне керівництво та координацію діяльності Військової поліції здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України", - йдеться в законопроєкті.

Передбачається, що Військова поліція здійснюватиме:

1) попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту;

2) провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Військової поліції;

3) оперативно-розшукову діяльність у випадках та на підставах, визначених законом;

4) забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у місцях дислокації військових частин, закладів фахової передвищої військової освіти, вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, установ та організацій, на військових об'єктах, у військових містечках, а також на вулицях і в громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах), у морських (річкових) портах, аеропортах;

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням. 

5) превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню кримінальних та інших правопорушень у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту;

6) захист життя, здоров'я, прав і законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів;

7) захист державного майна від протиправних посягань;

8) забезпечення виконання адміністративних стягнень та покарань за вчинення кримінального правопорушення щодо військовослужбовців Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань та правоохоронних органів;

9) контроль за виконанням законодавства щодо безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту та інших військових формувань (далі - військові транспорті засоби);

10) забезпечення виконання інших, визначених законом, завдань з питань національної безпеки у воєнній сфері, у сфері оборони в мирний час та особливий період.

До загальної структури Військової поліції входитимуть: центральний орган управління Військової поліції; територіальні органи управління Військової поліції (міжрегіональні, регіональні, місцеві); центри спеціального призначення; навчальні центри Військової поліції; дисциплінарні батальйони. У структурі органів управління Військової поліції діятимуть оперативні та оперативно-технічні підрозділи, підрозділи патрульно-постової служби, підрозділи безпеки дорожнього руху, підрозділи внутрішньої безпеки, гауптвахти, а також інші підрозділи, діяльність яких спрямована на виконання завдань Військової поліції або на забезпечення її функціонування.

Пропонується, що Військова поліція комплектується за рахунок чисельності Збройних Сил України та не може перевищувати 1,5 відсотка чисельності Збройних Сил України. "Військова поліція комплектується військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом та за призовом", - йдеться в законопроєкті.

Особовий склад Військової поліції складатиметься з військовослужбовців, державних службовців та працівників.

Територіальні зони діяльності органів управління Військової поліції за поданням Начальника Військової поліції визначатиме Міністр оборони України, а під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану - Головнокомандувач Збройних Сил України.

Безпосереднє керівництво Військовою поліцією буде здійснювати Начальник Військової поліції, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за поданням Міністра оборони України, а під час дії правового режиму воєнного стану - за поданням Головнокомандувача Збройних Сил України.

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також: В Україні заплановано створити систему військової юстиції

Кабмін визначив, чим займатимуться центри рекрутингу Збройних Сил

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини