Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Публічні закупівлі: Уряд посилив захист українських виробників від недобросовісної конкуренції

Реклама

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів з метою захисту українських виробників від недобросовісної конкуренції під час публічних закупівель.

Відповідну постанову було ухвалено на урядовому засіданні 24 травня 2024 року, інформує Міністерство економіки.

«Цього року Уряд почав реалізовувати програму підтримки локального бізнесу «Зроблено в Україні». Вона містить багато складових - гранти, доступні кредити та інші механізми стимулювання попиту на українські товари. Одним із таких інструментів стимулювання є вимога до ступенів локалізації виробництва деяких товарів та послуг при публічних закупівлях. Цього року показник місцевої складової у питомій вазі собівартості товарів, їхніх складових, послуг та робіт, до яких потрібно застосовувати локалізацію, складає 20 %», - наголосила заступник Міністра економіки Надія Бігун.

За її словами, для того щоб захистити сумлінних українських виробників від недобросовісної конкуренції під час публічних закупівель, Уряд запровадив вимоги стосовно наявності у них додаткових документів, які підтверджують ступінь локалізації, - сертифікат або свідоцтво. Також збільшено відповідальність виробників у разі невідповідності вимогам наданих ними документів.

Урядова постанова надала комісії щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель повноваження із розгляду скарг щодо невідповідності наданих документів встановленим вимогам.

За матеріалами Урядового порталу

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Економічне бронювання: у Комітеті ВР з питань економічного розвитку напрацьовано пропозиції

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини