Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Державний аграрний реєстр: Мінагрополітики роз'яснило, що передбачає законопроєкт

Реклама

На засіданні Комітету ВР з питань цифрової трансформації заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик презентував проєкт Закону № 11063 «Про Державний аграрний реєстр».

Зазначається, що законопроєкт розроблений для удосконалення механізму надання державної підтримки агровиробникам, зокрема, через систему Державного аграрного реєстру. Крім того, документом врегульовується функціонування ДАР відповідно до вимог Закону «Про публічні електронні реєстри».

Проєктом Закону передбачено:

  • розширення кола користувачів ДАР для надання підтримки не лише виробникам сільськогосподарської продукції, а й організаціям водокористувачів, суб'єктам агропромислового комплексу, підприємствам вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу;

  • врегулювання правового статусу ДАР та джерел його фінансування;

  • забезпечення можливості формування витягів з Державного аграрного реєстру;

  • визначення прав та обов'язків користувачів Державного аграрного реєстру;

  • обов'язкове використання даних ДАР при наданні державної підтримки або за рахунок коштів місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, грантів у сільському господарстві чи іншої допомоги. Також надання часткових гарантій за кредитними зобов'язаннями малим і середнім агропідприємцям та страхування сільськогосподарської продукції.

«Користувачі для отримання допомоги зможуть подати заявку в зручному автоматизованому режимі. Без будь-яких паперових документів, що значно пришвидшить і спростить всю процедуру», - розповів Денис Башлик.

Заступник Міністра додав, що прийняття Закону забезпечить електронну інформаційну взаємодію ДАР з іншими інформаційно-комунікаційними системами, електронно-інформаційними ресурсами, кадастрами.

Довідково: Державний аграрний реєстр розпочав роботу в серпні 2022 року. Система дає змогу зареєстрованим користувачам-агровиробникам подати в електронному режимі заявки для отримання підтримки. Згідно з планом Ukraine Facility від Європейського Союзу Україна повинна ухвалити Закон «Про Державний аграрний реєстр».

За повідомленням Урядового порталу

Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акту? Спробуйте LIGA360 LEGAL SOLUTION. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

Читайте також:

З 15 травня діють зміни до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини