Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 18 травня діють зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки

Реклама

Уряд уніс зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідна постанова від 16 травня 2024 року № 558 набрала чинності з дня опублікування (18 травня), крім підпункту 2 пункту 4 змін, затверджених нею, який набирає чинності з 18 липня 2024 року.

Документом уточнено, що діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки координується та спрямовується Міноборони.

Установлено, що ТЦК та СП виконують покладені на них завдання у взаємодії з Радою міністрів АР Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також з органами військового управління, з'єднаннями, військовими частинами, навчальними частинами (центрами), установами, організаціями, вищими військовими навчальними закладами та військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти Збройних Сил та інших військових формувань, Держспецзв'язку, правоохоронними та розвідувальними органами, державними органами спеціального призначення з правоохоронними функціями, громадськими організаціями.

Районні держадміністрації (виконавчі органи міських рад) у взаємодії з районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та органами місцевого самоврядування здійснюють організацію направлення громадян України для проходження базової військової служби.

Постановою визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, серед іншого:

  • здійснюють ознайомлення громадян України з їх правами та обов'язками під час взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби, призову на військову службу та проходження зборів, а Центральне управління та регіональні органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів України - під час призову на військову службу та проходження зборів;

  • здійснюють фото- і відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації, а також можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Реєстру (крім співробітників СБУ та розвідувальних органів України, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають у них на військовому обліку). Цей пункт набере чинності з 18 липня 2024 року.

Змінами до Положення закріплено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право на здійснення (у період проведення мобілізації (крім цільової) заходів з перевірки військово-облікових документів громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки АР Крим, областей, мм. Києва та Севастополя сприяють організації призовною комісією АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими призовними комісіями проведення контрольного медичного огляду громадян, визнаних районними (міськими) призовними комісіями непридатними або тимчасово непридатними до військової служби, громадян, які заявили про незгоду з результатами медичного огляду і рішеннями районних (міських) призовних комісій, а також громадян, направлених для проходження базової військової служби, перед відправленням у навчальні частини (центри).

Установлено, що керівник ТЦК та СП, серед іншого, зобов'язаний:

  • надсилати під час мобілізації вимоги про виконання обов'язку (обов'язків) військовозобов'язаними, резервістами в паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованими листами з повідомленням про вручення за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) (у разі отримання письмової відповіді від органів Національної поліції про неможливість здійснення адміністративного затримання та доставлення громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки);

  • звертатися до суду із позовною заявою про застосування тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації стосовно громадян України, які не виконали вимоги територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акту? Спробуйте LIGA360 LEGAL SOLUTION. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

Читайте також:

18 травня набув чинності Закон щодо мобілізації

Міноборони запускає мобільний застосунок для військовозобов'язаних, призовників і резервістів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини