Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент увів у дію рішення РНБО щодо протидії негативним наслідкам азартних ігор в Інтернеті

Реклама

Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 20 квітня 2024 року "Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет".

Відповідний Указ від 20 квітня 2024 року № 234/2024 набере чинності з дня опублікування.

Рада національної безпеки і оборони ухвалила таке рішення:

1. Кабінет Міністрів має у місячний строк забезпечити:

1) розроблення порядку обмеження всіх форм реклами азартних ігор, зокрема з використанням електронних комунікацій, символіки ЗСУ, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також розповсюдження відповідного контекстного матеріалу;

2) заборону реєстрації організатором азартних ігор казино в Інтернеті кількох акаунтів для одного гравця, а також визначення максимального часу безперервної участі в азартній грі в Інтернеті на добу для одного акаунта та запровадження обов'язкових перерв у грі, визначення максимального часу гри на тиждень;

3) зобов'язання організаторів азартних ігор в Інтернеті встановлювати перед початком гри ліміт витрат гравця на гру впродовж певного часу (дня, тижня, місяця) з можливістю зміни такого ліміту не частіше одного разу на місяць;

4) упровадження Державної системи онлайн-моніторингу відповідно до вимог урядової постанови від 16.02.2024 № 171;

5) проведення національної інформаційно-роз'яснювальної кампанії щодо небезпеки азартних ігор, загроз ігрової залежності, способів попередження та лікування ігрової залежності, контактів закладів, які надають допомогу особам з ігровою залежністю, та особливостей функціонування Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів і/або участь в азартних іграх;

6) прийняття Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, рішень про блокування нелегальних вебсайтів, на яких надається доступ до азартних ігор, за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізацію державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

2. Головнокомандувачеві ЗСУ, керівництву інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, доручено невідкладно запровадити на період дії правового режиму воєнного стану заборону військовослужбовцям доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх в Інтернеті.

3. МОЗ має забезпечити у тримісячний строк прийняття клінічного протоколу (стандарту) лікування ігрової вираженої залежності та проведення відповідного навчання медичних працівників з метою своєчасного виявлення у пацієнтів ознак вираженої ігрової залежності, станів, які можуть передувати виникненню такої залежності, та своєчасного надання необхідної допомоги для профілактики й лікування цієї хвороби.

4. Службі безпеки спільно з уповноваженими органами доручається забезпечити у двомісячний строк проведення перевірок організаторів азартних ігор щодо дотримання ними санкційного законодавства України, за результатами яких ужити заходів щодо застосування до організаторів азартних ігор відповідних санкцій, зокрема передбачених Законом "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор", включаючи анулювання ліцензій, а також, за наявності підстав, підготувати та подати Кабінетові Міністрів пропозиції щодо застосування, скасування та внесення змін до спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

5. Національному банку рекомендовано:

1) запровадити у двотижневий строк заборону прийому як застави товарів подвійного використання;

2) затвердити у двомісячний строк методичні рекомендації для:

банків-емітентів платіжних карток щодо виконання вимог Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" в частині Р2Р-переказів;

банків щодо блокування платежів громадян кредитним коштом на рахунки організаторів азартних ігор для участі в азартних іграх в Інтернеті.

6. Міністерству цифрової трансформації доручено провести в місячний строк переговори з компаніями "Apple" та "Google" щодо заборони розміщення застосунків з азартними іграми без відповідної ліцензії в зоні "UA" у їх магазинах додатків.

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Платіть менше - отримуйте більше! Тільки у квітні заощаджуйте 40% при замовленні преміум-рішення LIGA 360: Юрист. Встигніть скористатись вигідною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини