4 квітня набрав чинності Закон № 3549-IX, що регулює взаємодію єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних з іншими державними реєстрами, уможливлює прискорене отримання статусу учасника бойових дій, а також створення електронного кабінету військовозобов'язаного.
У Міноборони розповіли, що змінює зазначений законодавчий акт:
Можливість створення електронного кабінету військовозобов'язаного. Громадяни зможуть вносити зміни у свої персональні дані. Наприклад, доповнити інформацію про освіту чи знання іноземних мов.
Створення застосунку для військовослужбовців Армія+ - першими функціями стануть електронні рапорти, база знань, зворотний зв'язок. Запуск бета-версії застосунку заплановано на літо 2024 року.
Україна зможе розміщувати свої ІТ-системи у хмарах країн - членів НАТО. Це посилить кіберзахист, покращить обмін даними з партнерами. Міноборони зможе самостійно визначати, які міжнародні стандарти у сфері безпеки інформації застосовувати для військових систем.
Удосконалення взаємодії реєстру «Оберіг». Взаємодія з іншими реєстрами розширить перелік відомостей про військовозобов'язаних. Громадянам не потрібно буде збирати купу документів для ТЦК.
Отримання статусу УБД. Закон створює підґрунтя для повної цифровізації процесу надання статусу учасника бойових дій. У деяких випадках статус надаватиметься автоматично - без участі комісії.
Детальніше про цей Закон можна дізнатися із окремого матеріалу ЮРЛІГИ.
Як впливає певна норма закону на вашу бізнес-діяльність? Відповідь надасть LIGA360 LEGAL SOLUTION. Знаходьте пов'язану аналітику та довідкову інформацію для будь-якого закону. Більше переваг за посиланням.
Скористайтесь спецпропозицією для рішення LIGA 360: Юрист (Преміум). Отримайте максимум інструментів legal research, повну базу законодавства і судової практики, засоби контролю від юридичних ризиків. Замовте зараз з економією 40%.
Читайте також:
Закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років набрав чинності
Які пільги передбачено для учасників бойових дій та членів їх сімей?