Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк уніс зміни до деяких нормативно-правових актів з питань захисту прав споживачів фінпослуг

Реклама

Нацбанк уніс редакційні зміни до деяких нормативно-правових актів з питань захисту прав споживачів та уточнив вимоги до переддоговірного інформування споживачів та їх договірних відносин з надавачами фінансових послуг. Зміни зроблені на виконання законів «Про фінансові послуги та фінансові компанії» та «Про страхування».

Регулятор роз'яснив, що розкриття на переддоговірному етапі інформації про право споживача після припинення дії договору про надання фінансової послуги (включно з припиненням у зв'язку із завершенням строку дії, розірванням або виконанням такого договору) звернутися до фінансової установи із запитом на інформацію (довідку), що стосується виконання сторонами своїх зобов'язань, посилить захист прав та інтересів споживачів фінансових послуг.

Окреме інформування споживачів про порядок повернення кредиту передбачене для небанківських кредитодавців - страховиків, які надають споживчий кредит у межах та під заставу викупної суми за договором страхування життя з накопичувальною складовою.

Договірні умови банків зі споживачами доповнено обов'язком банку повідомити споживача про продовження в односторонньому порядку строку користування кредитом за договором про споживчий кредит у формі кредитування банківського рахунку або кредитної лінії, яка надається банком.

Зміни до нормативно-правових актів Національного банку з питань захисту прав споживачів фінансових послуг передбачені постановою Правління НБУ від 14 березня 2024 року № 27 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань захисту прав споживачів фінансових послуг» та набрали чинності з 20 березня 2024 року. Постановою передбачено перехідний період один місяць на приведення діяльності банків і небанківських фінансових установ у відповідність до затверджених змін.

Також Нацбанк оптимізував кількість нормативно-правових актів у сферах захисту прав споживачів, споживчого кредитування і страхування та визнав таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 3 грудня 2004 року № 2883 «Про затвердження Положення про порядок, умови видачі та розміри кредитів страхувальникам, які уклали договори страхування життя».

Відповідна постанова Правління НБУ від 14 березня 2024 року № 28 «Про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 03 грудня 2004 року № 2883» набрала чинності з 20 березня 2024 року.

LIGA360 LEGAL SOLUTION допоможе кожному фахівцю, що потребує аналізу законодавства й пошуку НПА. Керівникам, юристам, бухгалтерам, кадровикам та іншим фахівцям. Замовте доступ за посиланням.

Читайте також:

З 20 березня діють оновлені Правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини