Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк запровадив вимогу про додатковий аудиторський звіт щодо страховика

Реклама

Для проведення оцінки якості активів страхових компаній Нацбанк запровадив вимогу про додатковий аудиторський звіт щодо страховика та затвердив порядок його подання.

За результатами 2023 року Національний банк вимагатиме від страховика надання не лише звіту про аудит фінансової звітності, а й додаткового звіту із детальною інформацією про підходи, методи та результати аналізу аудитором якості активів страховика.

Відповідна вимога передбачена Положенням про вимоги до додаткового звіту суб'єкта аудиторської діяльності щодо страховика та порядку його подання, затвердженим постановою Правління НБУ від 15 лютого 2024 року № 20, яка набрала чинності з 17 лютого 2024 року.

Нове Положення також установлює:

  • порядок призначення аудитора, що надаватиме послуги з підготовки додаткового звіту, та повідомлення про це НБУ;

  • вимоги до інформації у складі звіту, зокрема в розрізі різних категорій активів;

  • порядок подання аудитором додаткового звіту до Національного банку.

Регулятор пояснив, що подання додаткового звіту щодо страховика за 2023 рік має на меті перевірку стану активів, що братимуться до розрахунку регулятивного капіталу за новими правилами, а також підтвердження наявності у страховика документів про права власності та оцінку розміру активів.

До переліку активів, про які вимагатиметься додаткова інформація, належать, зокрема, нерухоме майно, цінні папери, кошти в банку та дебіторська заборгованість, що не є простроченою.

Додатковий звіт має бути наданий аудитором до Нацбанку не пізніше 30 червня 2024 року.

Затвердження Положення та виконання вимог до складання додаткового звіту аудитором є першим кроком у напрямі проведення повноцінної регулярної оцінки якості активів (AQR) страховиків. Її упровадження відбуватиметься після приведення страховиками своєї діяльності у відповідність до нових вимог, передбачених Законом "Про страхування" та відповідних регуляцій Національного банку.

За повідомленням Національного банку

Встигайте за трендами юридичного бізнесу - автоматизуйте рутинні завдання. LIGA360 є першим рішенням на українському ринку, яке надає інструменти legal research та моніторингу законодавства, формує аналіз для ваших судових справ з технологіями AI&big data. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Нацбанк ініціював оновлення законодавства про бюро кредитних історій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини