Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підписано Конвенцію про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду

Реклама

Міністерство юстиції інформує, що заступник Міністра Ірина Мудра взяла участь у церемонії підписання Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини

Розпорядженням Президента України від 08.01.2024 № 1/2024-рп заступника Міністра юстиції Ірину Мудру уповноважено на підписання Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини, яке відбулося 14 лютого 2024 року в Палаці миру, в м. Гаага, Нідерланди.

У Мін'юсті розповіли, що розробку зазначеної Конвенції було започатковано за ініціативи Аргентини, Бельгії, Монголії, Нідерландів, Сенегалу та Словенії. Участь у її розробці взяли більш як 80 держав світу, у тому числі Україна, в особі представників Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ та Офісу Генерального прокурора.

Текст Конвенції було прийнято 26 травня 2023 року під час завершального пленарного засідання Дипломатичної конференції щодо підготовки та прийняття Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини.

Любляно-Гаазька Конвенція спрямована на сприяння та зміцнення міждержавної співпраці, виходячи з універсального обов'язку держав розслідувати та притягувати до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, не залишаючи їх безкарними.

Зазначається, що надзвичайна актуальність цієї Конвенції для України обумовлюється необхідністю доповнити та підсилити національні дії з розслідування та притягнення до відповідальності за вчинення міжнародних злочинів, кількість яких зростає щоденно.

Приєднання України та інших держав - розробниць до Конвенції дасть змогу забезпечити ефективне співробітництво компетентних органів України під час здійснення кримінальних проваджень з розслідування геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів, скоєних на території нашої держави під час російської війни проти України. Крім того, положення документу передбачають отримання міжнародної правової допомоги і здійснення екстрадиції воєнних злочинців з держав Європейського континенту, Азії, Африки і Південної та Північної Америки.

За матеріалами Міністерства юстиції

LIGA360 - зручний інструмент для юриста-міжнародника. Знаходь та аналізуй європейське законодавство, отримай рекомендації в питаннях міжнародних відносин, прав людини й громадянства, воєнного стану. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

Огляд практики Вищого антикорупційного суду щодо визнання недопустимими результатів негласних слідчих (розшукових) дій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини