Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Новий законопроєкт щодо мобілізації до другого читання буде змінено: народний депутат

Реклама

Як ми вже повідомляли, 7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 10449, що стосується мобілізації (детальніше).

Надалі триватиме велика робота з підготовки документа до другого читання.

Як розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв, представники Міністерства оборони були присутні на засіданні профільного Комітету.

«Ми почули їхню позицію, а вони почули нашу позицію, що має бути змінене до другого читання. Думаю, що цей законопроєкт має бути змінений і збалансований до другого читання. Зокрема, не можуть аспіранти, що навчаються на контракті й на бюджеті, мати різні умови відстрочки від мобілізації. Зараз виглядає так, що ті, хто на бюджеті, мають відстрочку, а для тих, хто на контракті, Міністерство оборони пропонує її скасувати. Це в принципі порушує баланс та Конституцію. Думаю, що це буде виправлено», - роз'яснив Єгор Чернєв.

За його словами, ухвалений законопроєкт базово вже більше відповідає і потребам, які є від військових та Генштабу, і більш справедливий стосовно тих, хто має йти у військо. Водночас залишаються питання щодо ухилянтів.

«Тут потрібно зважити всі «за» та «проти», адже ми дійсно можемо не отримати результату щодо поповнення війська, але точно отримаємо негативний результат в економічному плані. Порівняно з першою редакцією, Міністерство оборони змінило лише те, щоб рішення стосовно ухилянтів покладалося не на ТЦК, а на суди. Це вже більш справедливий підхід. Проте чи взагалі потрібний такий підхід, залишається під питанням. Ми хочемо вислухати всі сторони», - наголосив народний депутат.

Він додав, що тепер є 14 днів на подачу правок, і робота профільного Комітету залежатиме від кількості цих правок.

«Думаю, якщо буде від 100 до 500 правок, то ми це досить швидко опрацюємо. Якщо ж буде більш як декілька тисяч правок, то розгляд може затягнутися. Сьогодні [7 лютого. - прим. ред.] у нас на Комітеті були депутати, які подавали альтернативні законопроєкти. Загалом те, що вони пропонували, сходиться з нашою позицією. Якщо ми знайдемо консенсус у ключових питаннях, то буде консенсус у залі й під час голосування», - підкреслив Єгор Чернєв.

За повідомленням прес-служби Апарату Верховної Ради

Довідково: Дар'я Свиридова, партнер адвокатського об'єднання «AZONES», проаналізувала деякі аспекти законопроєкту № 10449. Із матеріалом можна ознайомитися за посиланням.

Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акту? Спробуйте LIGA360 LEGAL SOLUTION. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

Читайте також:

Верховна Рада забезпечила право воїнів на посмертне батьківство та материнство

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини