Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Органи та особи, які можуть звертатись в інтересах інших осіб: роз'яснення 7ААС

Реклама

В Сьомому апеляційному адміністративному суді нагадали, що у разі потреби до суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право. Це можуть бути:

  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;

  • державні органи;

  • органи місцевого самоврядування;

  • фізичні та юридичні особи.

В інтересах держави можуть звертатись прокурори. Для такого звернення адміністративному суду надаються відповідні документи та інші докази, які підтверджують наявність визначених законом підстав для звернення до суду в інтересах інших осіб.

Уповноважений ВРУ з прав людини може особисто або через свого представника звертатися до адмінсуду з позовом, брати участь у розгляді справ за його позовом/заявою, а також на будь-якій стадії розгляду вступати у справу, провадження в якій відкрито за позовами чи заявами інших осіб, подавати апеляційну/касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, у тому числі у справі, провадження в якій відкрито за позовом чи заявою іншої особи. При цьому Уповноважений повинен обґрунтувати адміністративному суду неможливість особи самостійно здійснювати захист своїх інтересів.

Особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, наділені такими ж  процесуальними правами й обов'язками, як і особа, в інтересах якої вони діють, але вони не можуть закінчувати справу примиренням. Відмова таких органів та осіб від позову або зміна позовних вимог не позбавляє особу, в інтересах якої подано позовну заяву, права вимагати від суду розгляду справи, вирішення позову в попередньому обсязі.

Якщо фізична особа, яка має адміністративну процесуальну дієздатність і в інтересах якої подано позовну заяву, не підтримує заявлені позовні вимоги, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Якщо вказані органи і особи не брали участі у справі, з метою вирішення питання про наявність підстав для подання апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд рішення за нововиявленими або виключними обставинами, вступу в розгляд справи за позовом (заявою) іншої особи мають право ознайомлюватися з матеріалами справи в адміністративному суді та робити їх копії.

Читайте також: Робота на підприємстві. Що має знати юрист?

Потрібно більше роз?яснень і аналітики щодо нормативного акту? Спробуйте LIGA360 LEGAL SOLUTION. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.   

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини