Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 січня вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи: ГНС

Реклама

З 1 січня 2024 року вводиться в дію нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - декларація), у зв'язку з набранням чинності наказу Міністерства фінансів від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

На це звертає увагу платників податків - фізичних осіб Державна податкова служба.

Нова форма декларації передбачає виокремлення податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб (далі - податок) при визначенні мінімального податкового зобов'язання (далі - МПЗ) фізичними особами - підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) - власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Водночас податківці звертають увагу, що сплата податку при визначенні МПЗ фізичними особами - підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 - податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».

Крім того, змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до пункту 166.3 статті 166 розділу IV Податкового кодексу, крім витрат, зазначених у підпункті 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 розділу IV цього Кодексу (додаток Ф3 до декларації).

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

ТОП судових рішень у спорах з податківцями

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини