Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент підписав Закон про часткове повернення документальних податкових перевірок

Реклама

Президент підписав Закон про часткове повернення документальних податкових перевірок (законопроєкт №10016-д). Про це йдеться в картці законопроєкту на сайті ВР.

Вчора, 5 грудня, нардеп Ярослав Железняк повідомив: "...тільки підписали №10016-д про часткові податкові перевірки. Відповідно завтра в кращому випадку опублікують і післязавтра 07 грудня вступить в дію".

Читайте також: Рада ухвалила Закон про часткове повернення документальних податкових перевірок: що зміниться?

Плани-графіки перевірок органів держнагляду на 2023 рік - є у LIGA360. А ще ви знайдете довідкову інформацію та алгоритми дій, щоб максимально захистити свій бізнес. Спробуйте LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також: ДПС знову внесла зміни до плану податкових перевірок 2023

Раніше прес-служба Мінфіну роз'яснила, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року можуть включатись лише:

1) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;

2) платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);

3) платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;

4) нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;

5) інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

"Водночас, законопроєкт залишає ряд випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок", - додали в міністерстві.

З 1 грудня 2023 року діятиме мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп - до  1 грудня 2024 року;

  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крм певних виключень);

  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об'єктів оподаткування чи об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Зазначається, що перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення.

Потрібно більше роз?яснень і аналітики щодо нормативного акту? Спробуйте Legal Solution. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.   

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини