Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Раді пропонують запровадити прозорі механізми для отримання права на розміщення МАФів і парковок

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10308, який покликаний запровадити прозорі та конкурентні механізми отримання права на розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності (МАФів) на державних і комунальних землях та майданчиках для паркування транспортних засобів.

За словами одного з ініціаторів документа, голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування Олени Шуляк, цей документ про виграшну стратегію, від якої всі отримають користь.

Співініціатор, народний депутат «Слуги Народу» Олексій Мовчан зазначив, що зараз тимчасові споруди, а в народі просто - МАФи, та парковки - найпоширеніший варіант ведення бізнесу як у великих містах, так і в маленьких населених пунктах. Водночас це - найулюбленіша тема для корупціонерів.

«Зараз, щоб встановити тимчасову споруду і мати можливість вести бізнес, дуже часто підприємець має платити хабаря особам, які приймають рішення. Ще складніша ситуація з майданчиками для паркування - механізм їхньої організації взагалі не врегульований. Кожен орган місцевого самоврядування на свій розсуд вирішує питання організації стоянок та парковок у громаді. Здебільшого це - неконкурентний процес, який також має багато корупційних ризиків», - розповів він.

Народний депутат зауважив, що в цій сфері давно потрібно було навести лад на законодавчому рівні і це зробить законопроєкт № 10308.

Що пропонує законопроєкт:

- спрощення і врегулювання питань та процедур, пов'язаних з розміщенням МАФів і майданчиків для платного паркування транспортних засобів;

- встановлення прозорої, законодавчо визначеної процедури розміщення МАФів і парковок на державних та комунальних земельних ділянках через конкурентні онлайн-аукціони. За результатами електронних торгів особа, що запропонувала найвищу ціну, отримує право на розміщення таких об'єктів;

- запровадження прозорих і конкурентних механізмів доступу суб'єктів господарювання до отримання права на розміщення МАФів та майданчиків для паркування транспортних засобів.

Також законопроєкт пропонує внести зміни до Земельного кодексу, щоб зробити правила користування державною та комунальною землею зрозумілішими.

Зокрема, ці зміни встановлюють однакові правила для укладання угод щодо використання землі для розміщення МАФів і парковок. Очікується, що це усуне непорозуміння, які виникали на різних рівнях підзаконних актів уряду та регіональних актів органів місцевого самоврядування.

За матеріалами політичної партії "Слуга Народу"

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

В Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ: міністерство розробило документ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини