Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк розробив модельний статут кредитної спілки

Реклама

Національний банк оприлюднив для обговорення проєкт модельного статуту кредитної спілки.

Регулятор зазначив, що проєкт розроблено відповідно до вимог Закону «Про кредитні спілки» (далі - Закон про кредитні спілки) з метою спрощення процесу розроблення та затвердження статуту кредитними спілками.

Після введення в дію Закону про кредитні спілки учасники цього ринку зможуть здійснювати діяльність на підставі власної редакції статуту або на підставі модельного статуту, затвердженого Національним банком.

Модельний статут визначатиме основні положення та міститиме як рекомендовані положення для кредитних спілок за замовчуванням, так і положення, які кредитні спілки можуть обирати залежно від специфіки власної бізнес-моделі.

Нацбанк вказав, що проєкт не є регуляторним актом і не передбачає обов'язку кредитних спілок здійснювати діяльність відповідно до модельного статуту або приводити свою діяльність у відповідність до нього. Здійснення діяльності на підставі модельного статуту є правом кредитної спілки. Кожна кредитна спілка самостійно вирішуватиме, на підставі якого установчого документа продовжувати власну діяльність.

Ознайомитися з матеріалами до обговорення можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 15 грудня 2023 року на електронну адресу NBFI.regulations@bank.gov.ua.

За повідомленням НБУ

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Форс-мажор як інструмент допомоги бізнесу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини