Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни бельгійську газову компанію Fluxys

Реклама

Національне агентство України з питань запобігання корупції внесло бельгійського незалежного оператора газової системи Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни.

Підставою стало те, що компанія сприяє експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), що забезпечує фінансування російського вторгнення в Україну, інформує НАЗК.

Зазначається, що бельгійський незалежний оператор газової системи Fluxys надає потужності для зберігання та перевалки російського скрапленого газу «Ямал СПГ» на своєму терміналі в Зебрюгге. Мажоритарна частка «Ямал СПГ» належить російській газовій компанії «Новатек», яка безпосередньо причетна до фінансування військової агресії та воєнних злочинів в Україні. Детальний аналіз, проведений Міжнародним інститутом енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) у 2022 році, показав, що Fluxys та її акціонери отримували прибуток, сприяючи експорту російського СПГ на ринки Азії, Південної Америки та Близького Сходу, особливо в зимові місяці 2021 - 2022 років, що загострювало європейську енергетичну кризу та збільшувало прибутки для «Новатек».

Компанія «Новатек» належить російським олігархам Леоніду Міхельсону і Геннадію Тимченку. Вона є основним постачальником російського скрапленого природного газу на міжнародні ринки. Міхельсон і Тимченко входять до найближчого оточення володимира путіна і за допомогою його режиму захопили частки міжнародних компаній у російських нафтогазових проектах. «Новатек» є найбільшим приватним виробником природного газу в росії. У липні 2014 року компанію внесли до санкційних списків США і Канади. У 2016 році США запровадили санкції проти кількох дочірніх компаній «Новатека». 2 листопада 2023 року США запровадили санкції проти проєкту «Арктик СПГ 2», який мав на меті подвоїти експортні потужності «Новатека».

«Щонайменше третина витрат російського бюджету йде на війну. Послуги Fluxys допомагають рф поповнити його в цьому році на 800 мільйонів євро. До прикладу, це вісім винищувачів Су-35. Або ж 800 ракет Калібр, якими атакуватиме енергетичну інфраструктуру України взимку та вбиватиме українців. Це загальновідомі факти. Fluxys добре про це знає, але продовжує спонсорувати російську війну», - зазначив Олександр Новіков, Голова НАЗК.

Хоча багато компаній припинили будь-яку взаємодію з рф після 24 лютого 2022 року, Fluxys продовжувала співпрацю з «Ямал СПГ» та «Новатек» протягом 2022 року та у 2023 році. За оцінками міжнародних експертів, росія очікує отримати до 800 мільйонів євро податкових надходжень експорту, що можливий завдяки перевалці СПГ у Зебрюгге у 2023 році. Лише 7 % цього газу прямує на ринки ЄС. Fluxys отримує за цю послугу 50 мільйонів євро на рік за довгостроковим контрактом, підписаним у 2015 році, через рік після того, як росія анексувала Крим і почала війну на Сході України.

За матеріалами НАЗК

Перевірити компанію у санкційних списках та її зв'язки з рф та рб можна з LIGA360. Захистіться від токсичних бізнес-зв'язків прямо сьогодні.

Читайте також:

ТОП-10 юридичних порад для ведення бізнесу за кордоном

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини