Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд підтримав позицію податківців про застосування штрафних санкцій за неправомірне визначення податкового кредиту

28 листопада 2023, 13:00
334
0
Реклама

Касаційним адміністративним судом у складі колегії суддів Верховного Суду у постанові від 20.11.2023 у справі № 460/11281/21 підтримано позицію контролюючого органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій за неправомірне визначення податкового кредиту. про це повідомила прес-слудба ДПС.

Доводячи відсутність реального характеру господарських операцій позивача з контрагентом, контролюючий орган, окрім як посилання на обставини щодо відсутності у зазначеного постачальника фізичних, технічних, технологічних умов, кваліфікованого персоналу, об'єктивно необхідних для постачання транспортних засобів на адресу позивача, довів, що свідченням безтоварності цих операцій є те, що контрагентом оформлено придбання від суб'єкта господарювання та реалізацію на адресу позивача кар'єрних самоскидів (ідентичні ідентифікаційні номери) за однаковою ціною (без націнки), що свідчить про відсутність ділової мети та вказує на штучний характер здійснених операцій.

Касаційний суд погодився із висновками судів першої та апеляційної інстанцій, що в даному випадку фактично мало місце придбання товару, джерело походження якого не встановлено, тобто набуття у власність без наявності будь-яких первинних документів, які опосередковують таке отримання.

"Сам факт наявності у позивача податкових та видаткових накладних не є безумовним доказом реальності господарських операцій, тоді як для податкового обліку значення має саме факт поставки товарів тим виконавцем (постачальником), який вказаний в первинних документах, наданих платником податків на підтвердження податкового кредиту", - йдеться в рішенні.

Як дізнатися чи є ваша компанія у плані-графіці перевірок на 2023 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - та відкрийте розділ “Перевірки”. Спробуйте прямо зараз. 

Читайте також:

ДПС знову оновила план податкових перевірок на 2023 рік

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини