Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати попередньо схвалили зміни щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству

Реклама

21 листопада 2023 року Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроєкт № 5629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству», поданий народним депутатом України О. Бакумовим та іншими народними депутатами.

Законопроєкт розроблено з метою врегулювання питання застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству в частині застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання кривдником вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.

Для досягнення вказаної мети у законопроєкті запропоновано:

1) передбачити заборону наближатися на визначену відстань до особи, яка постраждала від домашнього насильства, як обмежувальний захід, що застосовується до особи, яка вчинила домашнє насильство (новий п. 6 ч. 1 ст. 91-1 КК України), або обмежувального припису стосовно кривдника (новий п. 7 ч. 2 ст. 26 Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству»);

2) передбачити зміни до КПК та ЦПК задля забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим, кривдником вказаного вище обмежувального заходу/припису;

3) доповнити КВК України новою ст. 85-1 «Порядок виконання обмежувального заходу, що застосовується до осіб, які вчинили домашнє насильство», якою визначається механізм застосування електронного засобу контролю відносно засудженого;

4) встановити адміністративну відповідальність у виді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення встановленого порядку застосування електронного засобу контролю особою, яка постраждала від домашнього насильства (нова ст. 173-5 КУпАП) тощо.

Верховна Рада доручила Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням поправок і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Парламенту в другому читанні.

За повідомленням прес-служби Апарату Верховної Ради

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Пробаційний нагляд за кримінальні правопорушення: що передбачено новим Законом?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини