Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Штат НАБУ буде збільшений на 300 осіб: законопроєкт пройшов перше читання

21 листопада 2023, 16:50
208
0
Реклама

На сьогоднішньому засіданні, 21 листопада, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт № 10203-1 «Про внесення змін до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо посилення інституційної спроможності Агентства». Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Законопроєкт передбачає поетапне збільшення кількості співробітників НАБУ на 300 осіб - з 700 до 1000 осіб, передбачивши, зокрема, збільшення кількості осіб начальницького складу з 500 до 750 осіб.

«Згідно вимоги Єврокомісії, Україна посилює кадровий потенціал НАБУ, зокрема збільшує кількість осіб начальницького складу з метою підвищення ефективності та результативності виконання покладених на НАБУ завдань в частині попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності», - пояснив Денис Малюська.

Враховуючи обмежені можливості фінансування в умовах правового режиму воєнного стану, збільшення чисельності співробітників пропонується шляхом поетапного проведення конкурсу на заміщення додаткових вакантних посад:

  • у 2024 році - на 100 посад;

  • у 2025 році - на 100 посад;

  • у 2026 році - на 100 посад.

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Також у першому читанні ухвалено проєкт Закону № 10262 «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо приведення окремих його положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України».

«… Європейська Комісія у Звіті щодо України від 08 листопада 2023 року звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень НАЗК стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану. З огляду на це, виникла необхідність приведення окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» у відповідність до висновків Європейської Комісії», - зазначив Міністр юстиції Денис Малюська.

Тож законопроєктом запропоновано внести зміни до статей 51-1 та 51-3 Закону «Про запобігання корупції»:

  • виключити частину сьому статті 51-1 Закону, яка передбачає, що під час проведення повної перевірки декларації Національне агентство не здійснює перевірку підстав набуття об'єктів нерухомості і транспортних засобів, набутих суб'єктом декларування або членом його сім'ї у власність до дня обрання (призначення) особи на посаду, у зв'язку з перебуванням на якій в особи вперше виник обов'язок подання декларації;

  • частину п'яту статті 51-3 Закону викласти в новій редакції, згідно з якою повна перевірка декларації проводиться в частині об'єктів декларування, не охоплених повною перевіркою декларацій відповідного суб'єкта декларування за попередні періоди, крім випадків, коли Національне агентство отримало нову інформацію щодо об'єкта, який перевірявся, або якщо наявні нові джерела інформації, що не були відомі чи не були доступні Національному агентству під час проведення попередньої повної перевірки.

«Прийняття цих двох законопроектів означатиме виконання одразу двох з чотирьох ключових рекомендацій, які надала нам Єврокомісія у своєму звіті щодо розширення. […]», - зауважив Міністр.

Як державному службовцю зручно ознайомитись із правовою картиною дня та контролювати зміни? LIGA360:Органи влади надасть інструменти для моніторингу законодавства та судової практики, дозволить автоматично аналізувати великі обсяги документів. Більше переваг за посиланням 

Читайте також:

Кабмін удосконалив процедуру продажу арештованих активів та унормував їх реалізацію за кордоном

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини