Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк оновив порядок ліцензування фінустанов і вимоги до їх структури власності

Реклама

Нацбанк оновив вимоги низки нормативно-правових актів, що регулюють діяльність надавачів фінансових послуг: положення про ліцензування та реєстрацію, про вимоги до структури власності, про застосування заходів впливу, про інспекційні перевірки.

Відповідна постанова Правління НБУ від 17 листопада 2023 року № 147 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" набирає чинності з 21 листопада.

Регулятор пояснив, що до Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління НБУ від 24 грудня 2021 року № 153 (зі змінами), унесено такі зміни:

- заборонено "відбілювання" небездоганної ділової репутації фізичних осіб - керівників та/або власників істотної участі фінансової установи в разі наявності:

  • громадянства / податкового резидентства / місця постійного проживання в державі-агресорі - для фізичних осіб;

  • реєстрації / податкового резидентства / місцезнаходження в державі-агресорі - для юридичних осіб;

- запроваджено єдині підходи до визначення строків застосування ознак небездоганної ділової репутації;

- уточнено порядок обрання / призначення керівників та членів ради директорів страховика, платіжної установи, установи електронних грошей, оператора поштового зв'язку, що має право на надання фінансових платіжних послуг (у разі обрання акціонерним товариством однорівневої структури управління);

- уточнено строки перепризначення керівників страховика, об'єднаної кредитної спілки в разі відмови Національного банку в їх погодженні.

У Змінах до Положення про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг, затвердженого постановою Правління НБУ від 14 квітня 2021 року № 30 (зі змінами), передбачено:

  • уточнення порядку взаємодії надавачів фінансових послуг із Національним банком;

  • оновлення підходів до визначення дати змін у структурі власності, про які надавач фінансових послуг зобов'язаний інформувати Національний банк;

  • нові вимоги для визнання структури власності прозорою тощо.

Зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг, затвердженого постановою Правління НБУ від 1 лютого 2021 року № 12 (зі змінами), та до Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг, затвердженого постановою Правління НБУ від 26 лютого 2021 року № 22 (зі змінами), мають технічний характер.

За матеріалами Національного банку

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Форс-мажор як інструмент допомоги бізнесу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини