Кабінет Міністрів продовжив можливість використання паперових декларацій для ввезення гуманітарної допомоги в Україну до 1 квітня наступного року.
Це дасть змогу організаціям, які завозять гуманітарну допомогу, продовжувати свою діяльність за звичними процедурами, поінформувало Мінсоцполітики.
Водночас з 1 грудня цього року отримувачі можуть вже почати використовувати цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги: тобто подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги, звернули увагу в міністерстві.
Перехідний період з можливістю подання паперової декларації триватиме до 1 квітня наступного року. За цей час Мінсоцполітики, у співпраці з іншими органами влади та громадянським суспільством, продовжить опрацьовувати конструктивні коментарі та пропозиції для покращення правового регулювання процедури ввезення і обліку гуманітарної допомоги.
Зазначається, що під час перехідного періоду фонди, громадські організації та інші отримувачі зможуть адаптувати свої процеси до використання цифрової системи та оцінити її переваги.
У Мінсоцполітики наголосили, що з 1 грудня у отримувача немає обов'язку користуватись лише паперовим чи цифровим механізмом. Тобто організація може використовувати будь-який варіант, що потім буде відображено у звітності.
З 1 листопада по 1 грудня триває тестування цифрової платформи для ввезення та обліку гуманітарної допомоги, нагадують у міністерстві. До нього вже долучились понад 300 організацій.
За повідомленням Урядового порталу
Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.
Читайте також:
Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: що передбачено новим Законом?