Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Касаційна скарга повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету: КАС ВС

16 листопада 2023, 16:10
714
0
Реклама

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду в ухвалі № 120/953/22-а від 30.10.2023 року зазначив що, статтею 330 КАС України визначені загальні вимоги до форми та змісту касаційної скарги. Відповідно до пункту 2 частини другої цієї статті КАС України касаційна скарга повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно з частиною другою статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, частиною першою якої передбачено залишення позовної заяви без руху із зазначенням її недоліків, способу та строку для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

По даній справі, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду зазначив, що скарга була подана в паперовій формі та підписана представником Головного управління ДПС, проте у ній відсутні відомості щодо наявності/відсутності у Головного управління ДПС у Вінницькій області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС України електронного кабінету, а також відсутня інформація про дату отримання скаржником копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується. 

Отже, Верховний суд дійшов висновку про залишення касаційної скарги без руху.

П'ятий апеляційний адміністративний суд також нагадав, що з 18 жовтня 2023 року введений в дію Закон № 3200-IX, яким змінена редакція статті 18 КАСУ передбачає, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та всі юридичні особи зобов'язані зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС. 

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням 

Хочете скористатися ексклюзивною пропозицією Legal Friday від LIGA ZAKON? Заповніть заявку та забронюйте знижку на професійні рішення для роботи.

Читайте також:

Закон «Про правотворчу діяльність»: що врахувати правникам?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини