Для того, щоб захиститися від ризиків, компанії мають розуміти з ким мають справу і зібрати повну інформацію про потенційного партнера.
Результати перевірок є значущими для керівників та кожного підрозділу, від фінансистів до відділу закупівель. Однак відповідальність за це завдання лягає на плечі юридичних департаментів або комплаєнс-служб. Саме вони мають ретельно перевірити кожну організацію, врахувати всі юридичні складнощі та регуляторні нюанси.
Спеціально для них ми підготували чек-лист.
У яких випадках варто перевірити контрагента?
Перевірка контрагентів завжди є пріоритетним питанням для компаній, за яким потрібно слідкувати 24/7, щоб захиститися від ризиків та забезпечити надійні бізнес-зв'язки.
Але є ряд випадків, коли варто бути особливо пильними:
1. Ваша організація належить до суб'єктів первинного фінансового моніторингу - а тому зобов'язана здійснювати перевірки згідно з вимогами законодавства.
2. Ваша компанія планує укласти договір з новим контрагентом. Необхідно сформувати досьє і перевірити дані з відкритих джерел, щоб ухвалити рішення щодо співпраці.
3. Ви виявили підозрілу інформацію щодо наявного клієнта/партнера і бажаєте її верифікувати. Наприклад, компанія замішана у корупційних скандалах, має токсичні зв'язки з рф чи рб, або багато негативних відгуків в мережі.
4. Контрагент має ознаки ризикованості. Наприклад, компанія була створена нещодавно або є іноземним резидентом, має часті зміни керівників чи підозрілі структурні та організаційні зміни.
5. Ви проводите регулярні перевірки щодо компаній і осіб, з якими ведете справи - для того, щоб вберегтися від юридичних та репутаційних ризиків.
Як перевірити контрагента з LIGA360?
Крок 1: Перейдіть в розділ перевірки контрагентів у LIGA360. Він містить майже 7 млн досьє українських компаній, складених на основі 400 реєстрів та відкритих джерел.
Крок 2: Введіть назву компанії або код ЄДРПОУ в поле пошуку та знайдіть картку компанії.
Крок 3: Перевірте всі аспекти діяльності вашого контрагента перед укладанням угоди чи в рамках регулярних перевірок:
Дізнайтесь базову інформацію на основі даних ЄДР,
У полі “судові рішення” ви знайдете всі справи за участю контрагента, прецеденти у співпраці з іншими компаніями,
Перевірте чи є організація або керівники у міжнародних списках санкцій,
Перевірте наявність боргів та виконавчих проваджень,
Перевірте наявність ліцензій та дозвільних документів,
Ознайомтеся із фінансово-майновим станом компанії та переконайтеся, що компанія не перебуває у стані банкрутства,
Оцініть надійність компанії за фінансовим скорингом FinIndex та маркетинговим скорингом MarketIndex,
Зробіть експрес-аналіз за 21 фактором ризику (відсутність інформації про бенефіціарів, наявність податкового боргу, велика кількість видів діяльності тощо),
Зверніть увагу на бізнеc-зв'язки компанії з іншими юридичними особами та персонами, зв'язки за адресами - виявляйте небажані токсичні компанії.
Занурюйтесь глибше: перевірте історію змін, медіазгадки, і т.д. Отримайте повну картину ще до початку співпраці.
Бажаєте ознайомитися із функціоналом прямо зараз? Переходьте за посиланням