Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд підтримав позицію податківців щодо правомірності проведення фактичної перевірки

13 листопада 2023, 18:07
2828
0
Реклама

Верховний Суд у постанові від 10.10.2023 у справі № 500/1301/20 підтримав позицію податківців щодо правомірності проведення фактичної перевірки позивача з питань наявності ліцензій на право виробництва, зберігання, здійснення оптової та роздрібної торгівлі пальним, реєстрації акцизних складів, дотримання встановлених правил торгівлі підакцизними товарами та результатів цієї перевірки. Про це повідомила прес-служба ДПС.

За обставинами справи було встановлено, що позивачем реалізовано пальне з акцизного складу за адресою, за якою станом на дату реалізації була відсутня ліцензія на оптову торгівлю пальним.

Позивач просив скасувати відповідне податкове повідомлення-рішення та зазначив, що фактичну перевірку проведено за відсутності законних підстав; відповідна підстава не зазначена і в наказі про проведення вказаної перевірки, що обумовлює недопустимість результатів контрольного заходу та спірного податкового повідомлення-рішення.

Залишивши касаційну скаргу без задоволення ВС наголосив, що у наказі про проведення фактичної перевірки позивача вказано підстави для здійснення контрольного заходу, а саме: статтю 20, пункт 75.1 статті 75, підпункт 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, що відповідає вимогам до наказу, встановленим пунктом 81.1 статті 81 ПК України та протирічить доводам позивача.

При цьому повноваження відповідача на здійснення перевірки та, відповідно, застосування штрафних (фінансових) санкцій визначено підпунктом 19-1.1.16 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України, відповідно до якого контролюючим органом на законних підставах здійснено заходи щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та пального.

Як дізнатися чи є ваша компанія у плані-графіці перевірок на 2023 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - та відкрийте розділ “Перевірки”. Спробуйте прямо зараз. 

Читайте також:

ДПС знову оновила план податкових перевірок на 2023 рік

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини