Кабінет Міністрів спростив Порядок передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління.
Відповідне рішення було ухвалено на урядовому засіданні 27 жовтня, інформує пресслужба Міністерства економіки.
У міністерстві пояснили, що, серед іншого, зменшено перелік документів, які надаються збитковими суб'єктами господарювання, які передаються до сфери управління Фонду державного майна та підлягають ліквідації.
Також було виділено в окремий перелік юридичні особи, реєстрація випуску акцій яких не оформлена відповідно до законодавства або акції яких не були зараховані на рахунки депозитарних установ і відповідно на рахунки власника.
«Прийнята постанова - це ще один важливий крок в реалізації стратегії Уряду щодо оптимізації портфелю державної власності. Вона дозволить прискорити процес передачі державних підприємств до Фонду держмайна для приватизації, ліквідації чи ефективного управління. Кабмін зменшив перелік документів, що надаються збитковими суб'єктами господарювання, які передаються до сфери управління Фонду та підлягають ліквідації. Таких компаній 103, зокрема, такі як: ПАТ "Укрмедпром", ПАТ "ДАК "Ліки України", ПАТ "ДАХК "Топаз", ДАХК "Київський радіозавод". Прийнята постанова забезпечує передачу цих компаній до Фонду державного майна для подальшої приватизації», - пояснив заступник Міністра економіки Олексій Соболев.
За словами О. Соболева, політика Уряду полягає в тому, що в державній власності мають залишитись близько сотні стратегічних підприємств, а всі інші мають бути або приватизовані, або ліквідовані.
Знайте своїх контрагентів на 360. Рішення LIGA360 надає максимум інформації для процедур KYC та due dilligence. Ви можете переглянути стан компанії, її борги, наявність у санкційних списках, перевірити зв'язки компанії та її бенефіціарних власників із рф/рб, ознайомитись із судовими справами, медіаактивністю тощо. Замовте функціонал прямо сьогодні.
Читайте також:
Чому важливий корпоративний договір і як правильно його укласти