В координаційному центрі з надання правової допомоги нагадали, коли мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається:
за заявою матері та батька дитини;
за рішенням суду.
За заявою:
Походження дитини визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою.
Заява подається до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
Якщо заява подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини.
Коли повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.
Заява про визнання батьківства може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення.
За рішенням суду
За відсутності підстав для подання заяви, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений:
матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття;
особою, яка вважає себе батьком дитини.
Позови про визнання батьківства подаються у порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням позивача.
Адвокати з сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Спробуйте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.
Скористайтеся спецпропозицією до Дня юриста. Отримайте знижку 30% на рішення LIGA360:Юрист Проф або LIGA360:Юрист Преміум. Поспішайте замовити, адже пропозиція дійсна лише до 13 жовтня.
Читайте також: Поділ майна подружжя: що потрібно знати?