Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк уточнив підходи до здійснення безвиїзного банківського нагляду

Реклама

Для підвищення ефективності системи внутрішнього контролю та управління ризиками в банках, поліпшення діалогу між учасниками ринку та регулятором у межах ризик-орієнтованого нагляду, у тому числі під час оцінки якості корпоративного управління, унесено зміни до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду.

Відповідна постанова Правління НБУ від 16 вересня 2023 року № 116 набирає чинності з 1 листопада.

Регулятор пояснив, що у змінах, зокрема, передбачено обов'язок банків повідомляти Національний банк про проведення зборів учасників / засідань колегіальних органів банку та про прийняті ними рішення шляхом надсилання:

  • листа з інформацією в електронній формі - протягом двох робочих днів із дня, наступного за днем проведення зборів учасників / засідань колегіальних органів банку та/або прийняття ними рішень;

  • протоколу зборів учасників / засідань колегіальних органів банку із супровідним листом в електронній формі - наступного робочого дня за днем складення / формування протоколу.

Таке інформування, ураховуючи норми статті 67 Закону "Про банки і банківську діяльність", стосується виключно надання повідомлень про проведення зборів / засідань та про прийняті рішення на зборах учасників / засіданнях органів управління та комітетів банку, обов'язкове утворення яких передбачено у цьому законі.

З Положення також виключено норми стосовно проведення камеральних перевірок, ураховуючи, що для всіх банків призначено уповноважених службовців Національного банку для здійснення нагляду, що сприятиме вчасному реагуванню на можливі негативні тенденції в діяльності банків та підвищенню ефективності ризик-орієнтованого банківського нагляду.

Вся актуальна база законодавства й судових рішень є у LIGA360. Знаходьте потрібний документ в один клік - побачте весь обсяг пов'язаних аналітичних матеріалів, судових прецедентів, НПА тощо. Спробуйте найзручніше рішення для legal research прямо сьогодні.

Читайте також:

За що передбачена кримінальна відповідальність для роботодавців?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини