Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк унормував окремі питання здійснення фінмоніторингу стосовно клієнтів - політично значущих осіб

Реклама

Нацбанк унормував окремі питання забезпечення небанківськими фінансовими установами належного застосування ризик-орієнтованого підходу до клієнтів, які є політично значущими особами (Politically Exposed Persons, РЕРs).

Відповідна постанова Правління НБУ від 5 вересня 2023 року № 108 "Про внесення змін до Положення про здійснення установами фінансового моніторингу та визнання такою, що втратила чинність, постанови Правління Національного банку України від 17 грудня 2021 року № 145" набрала чинності з 7 вересня 2023 року.

Регулятор пояснив, що установи мають відійти від формального підходу до встановлення рівня ризику РЕРs і нестимуть відповідальність за неналежне застосування до клієнтів, які є РЕРs, ризик-орієнтованого підходу. У кожному окремому випадку присвоєння установою будь-якого рівня ризику PEPs має бути належним чином обґрунтовано.

Національний банк також пом'якшив окремі норми в частині заходів установ щодо джерел статків (багатства) РЕРs та джерел коштів, пов'язаних з їх фінансовими операціями. Так, підвищено ліміти на обсяги фінансових операцій, які здійснює PEP через установу, з 200 тис. грн за квартал до 400 тис. грн за місяць, що є однією з умов для невжиття заходів з установлення джерел статків (багатства) РЕРs.

За повідомленням Національного банку

Забезпечте систематичний моніторинг законодавства та змін правового поля для вашого бізнесу. З LIGA360:Compliance ви не пропустите жодної вимоги від регуляторів - в тому числі нововведень в галузі фінансового моніторингу, податкового чи антимонопольного законодавства. Отримайте повноту інформації для свого бізнесу з LIGA360.

Читайте також:

НБУ впровадив нові вимоги щодо здійснення банками фінансового моніторингу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини