Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні відновлено пілотний проєкт щодо внесення до Держземкадастру відомостей сертифікованими інженерами-землевпорядниками

Реклама

Кабінет Міністрів постановою від 25 липня 2023 року № 766 відновив реалізацію пілотного проєкту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в умовах воєнного стану.

Також своїм рішенням Уряд визначив особливості проведення пілотного проєкту в умовах воєнного стану, запровадивши додаткові вимоги до учасників пілотного проєкту, інформує Мінагрополітики.

Постановою, зокрема, деталізується процедура подання документів для отримання доступу сертифікованим інженерам-землевпорядникам до Державного земельного кадастру.

При поданні документів для участі в пілотному проєкті сертифікованих інженерів-землевпорядників здійснюватиметься перевірка їх відповідності додатковим критеріям, таким як:

  • стаж роботи сертифікованого інженера-землевпорядника має становити не менше двох років;

  • відсутність прийнятих Держгеокадастром рішень про позбавлення, анулювання, зупинення дії кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника;

  • середня кількість розроблених і поданих на внесення до Державного земельного кадастру документацій із землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником протягом останніх трьох років (за винятком документацій із землеустрою, розроблених та поданих протягом періоду воєнного стану) має становити не менше як 100 документацій із землеустрою на рік.

Додатково запроваджується критерій до автоматизованого робочого місця сертифікованого інженера-землевпорядника як користувача Державного земельного кадастру, а саме наявність статичної ІР-адреси пристрою, з якого сертифікований інженер-землевпорядник здійснює повноваження.

Враховуючи потреби у відкритості та доступності інформації про учасників пілотного проєкту, оперативного реагування на відповідні зміни, впроваджується перелік сертифікованих інженерів-землевпорядників, які в умовах воєнного стану здійснюють визначені повноваження, зокрема в межах адміністративно-територіальних одиниць, що не належать до територій, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованих.

Впроваджується процедура реагування на випадки виявлення порушень вимог законодавства сертифікованими інженерами-землевпорядниками, включеними до переліку в рамках пілотного проєкту.

Також впроваджується можливість стажування сертифікованих інженерів-землевпорядників у сертифікованих інженерів-землевпорядників, які вже беруть участь у пілотному проекті.

Постанова набирає чинності через місяць з дня її опублікування (27 серпня) і діє до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом місяця з дня його припинення або скасування, але не пізніше ніж до 31 грудня 2023 року.

Як нотаріусу захиститись від ризиків та помилок у роботі? З ІТ-рішенням LIGA360:Нотаріус. Отримайте допомогу при формуванні документів та при ідентифікації клієнтів, контролюйте важливі зміни НПА. Замовте новинку прямо зараз.

Читайте також:

Уряд затвердив Порядок ведення Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини