Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

20 липня набрала чинності урядова постанова щодо відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад

Реклама

Кабінет Міністрів затвердив порядки визначення територій відновлення, а також розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів і планів відновлення та розвитку територіальних громад.

Відповідна урядова постанова від 18 липня 2023 року № 731 набрала чинності 20 липня.

У Мінінфраструктури повідомили, що прийняття порядків дасть змогу прискорити відновлення громад і регіонів, що постраждали внаслідок збройної агресії, зокрема, відновити об'єкти транспортної, комунальної та соціальної інфраструктури, об'єкти житлового та громадського призначення.

Згідно із затвердженим Порядком територіальна громада відноситься до території відновлення за умови наявності хоча б одного з таких критеріїв:

 • на території громади відбувалися бойові дії;

  • територія громади або її частина була тимчасово окупована;

   • на території територіальної громади наявні руйнування об'єктів інфраструктури, житлового фонду внаслідок бойових дій та/або обстрілів;

    • територія громади характеризується значним переміщенням населення до інших регіонів та/або інших держав та різким погіршенням рівня соціально-економічного розвитку тощо.

    Для оцінки і віднесення громад до територій відновлення Міністерство утворює комісію, до складу якої входять також народні депутати - члени профільного комітету Верховної Ради. Комісія розглядає пропозиції, підготовлені Міністерством, проводить оцінку відповідності громад визначеним критеріям та приймає рішення про віднесення їх до територій відновлення. Перелік громад, які віднесено до територій відновлення, затверджує Кабінет Міністрів у Державній стратегії регіонального розвитку України.

    Крім того, Уряд затвердив Порядок розроблення, реалізації та моніторингу плану відновлення та розвитку регіонів, а також планів відновлення та розвитку територіальних громад. Відповідні плани розроблятимуться на період до 31 грудня 2027 року.

    Проєкт плану відновлення та розвитку регіонів розробляє Міністерство разом з іншими зацікавленими центральними та місцевими органами виконавчої влади і враховує наявний потенціал, перспективну спеціалізацію територій. Розробка плану розпочинається протягом 10 днів після затвердження Кабінетом Міністрів переліку громад, які віднесено до території відновлення.

    План відновлення та розвитку регіонів, зокрема, включає:

    • завдання і заходи з відновлення та розвитку;

    • прогнозовану потребу та можливі джерела фінансування;

     • індикатори виконання завдань, здійснення заходів з відновлення та розвитку і їх прогнозні значення;

      • перелік проєктів регіонального (місцевого) розвитку, реалізація яких передбачається в рамках виконання плану; а також регіональні плани відновлення та розвитку.

      План відновлення та розвитку регіонів затверджує Кабінет Міністрів.

      Своєю чергою, органи місцевого самоврядування у двомісячний строк після оприлюднення Міністерством інформації про розробку плану відновлення та розвитку регіонів подають на погодження проєкт плану відновлення та розвитку територіальної громади. Цей проєкт плану включає:

      • завдання і заходи з відновлення та розвитку;

       • прогнозовану потребу та можливі джерела фінансування;

        • індикатори виконання завдань, здійснення заходів з відновлення та розвитку і їх прогнозні значення;

         • перелік проєктів регіонального (місцевого) розвитку.

         Моніторинг виконання плану відновлення та розвитку регіонів проводиться щороку Міністерством на підставі даних офіційної статистики, інформації міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Моніторинг виконання плану відновлення та розвитку регіонів може проводитися, зокрема, на основі екосистеми управління відбудовою DREAM та Геоінформаційної системи здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад (ГІС).

         За повідомленням Мінінфрастуктури

         Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

         Читайте також:

         Як бізнесу відшкодувати збитки від військової агресії рф. Поради адвокатів

         Залиште коментар
         Увійдіть щоб залишити коментар
         Увійти
         Підпишіться на розсилку
         Головні новини і аналітика для вас по буднях

         Схожі новини