Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КАС ВС висловився щодо надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Реклама

Верховний Суд висловив позицію щодо надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Про це йдеться в постанові КАС ВС від 24 січня 2023 року у справі № 360/3668/18, інформує П'ятий апеляційний адміністративний суд.

Механізм надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів визначено Порядком надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затвердженим урядовою постановою від 5 квітня 2017 року № 268.

Зокрема, право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), яка внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, зокрема, зазнала психологічного насильства.

У вирішенні питання щодо можливості надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, слід виходити з наявності у дитини статусу внутрішньо переміщеної особи.

Також необхідним є наявність причинно-наслідкового зв'язку між воєнними діями, збройним конфліктом на території населеного пункту, включеного до Переліку, та фактом настання обставин (насильство, каліцтво тощо), які мали негативний вплив на стан здоров'я та розвиток дитини, оскільки, виходячи із поняття дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, то саме внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту така дитина мала зокрема зазнати психологічного насильства.

Верховний Суд звернув увагу, що факт проживання на території, де не проводились воєнні дії, збройні конфлікти, тимчасова окупація, не може бути підставою для набуття статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Включення населеного пункту до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з розпорядженням КМУ від 2 грудня 2015 року № 1275-р, не є підставою визначення дитини такою що зазнала психологічного насильства на основі положень Порядку № 268 та підставою для надання дитині статусу.

Отже, віднесення населеного пункту до територій, на яких здійснювалася антитерористична операція, без проведення воєнних дій чи збройних конфліктів, не є достатньою законною підставою чи умовою для надання дитині статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Верховний Суд вказав, які витрати на правничу допомогу не підлягають відшкодуванню

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини