Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк осучаснює стандарти та технології на ринках капіталу України

Реклама

Національний банк для врегулювання порядку проведення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та депозитних сертифікатів НБУ із дотриманням принципу "поставка проти оплати" у взаємодії із оновленою СЕП-4.0 вніс зміни до нормативно-правових актів, якими встановлено відповідний порядок розрахунків.

Відповідна постанова Правління НБУ від 23 травня 2023 року № 69 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" набирає чинності з 24 травня 2023 року.

Регулятор роз'яснив, що розрахунки за ОВДП за принципом "поставка проти оплати" в СЕП-4.0 побудовані на новітньому форматі ІSO 20022, що є першим успішним кроком з переведення операцій на ринках капіталу України на цей найсучасніший на світових фінансових ринках стандарт.

Крім того, впроваджено окремі норми, спрямовані на підвищення відповідності депозитарію Національного банку міжнародним Принципам для інфраструктури фінансового ринку (PFMI). Зазначається, що це зроблено на виконання рекомендацій, які були надані депозитарію НБУ за результатами проведеної у 2021 році комплексної оцінки на відповідність PFMI.

Зокрема:

  • врегульовано порядок і строки перегляду процедур, що виконуються депозитарієм Національного банку у випадку припинення його клієнтами своєї професійної діяльності, а також порядок тестування таких процедур;

  • деталізовано основні принципи провадження Національним банком клірингової діяльності з визначення зобов'язань.

Також уточнено регламентний час роботи депозитарію Національного банку у зв'язку з переходом роботи СЕП-4.0 на режим 24/7.

Довідково: 1 квітня 2023 року запрацювало нове покоління Системи електронних платежів Національного банку України (СЕП). На поточний момент система функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Під час проведення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та депозитних сертифікатів за принципом "поставка проти оплати" Національний банк забезпечує взаємопов'язаний обмін коштами та відповідно цінними паперами або депозитними сертифікатами. СЕП на базі нового міжнародного стандарту забезпечить більші швидкість, безпеку та ефективність таких розрахунків.

LIGA360 допомагає бізнесам зростати. Тільки зараз замовте до 10 робочих місць LIGA360 за фіксованою ціною 10000 грн/міс. на пів року. Отримайте доступ до високоякісної бізнес-інформації та зручних інструментів роботи, які необхідні вашим менеджерам, юристам, бухгалтерам та HR. Замовте прямо зараз.

Читайте також:

Загальний стандарт звітності CRS: Мінфін нагадав про наближення терміну запровадження

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини