Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні відновлено послугу онлайн-реєстрації нерухомості

Реклама

Відновлено надання сервісної послуги з подання електронних заяв у сфері державної реєстрації прав у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майном (ДРРП) на об'єкти нерухомого майна, права власності на які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 (тобто до запровадження ДРРП у 2013 році).

Мін'юст інформує, що відтепер послуга буде доступна в м. Луцьк Волинської області, а також у межах 10 регіонів: Львівська, Одеська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська, Закарпатська, Рівненська, Дніпропетровська та Київська області.

Надалі перелік регіонів, де діятиме така послуга, розширюватиметься.

Отже, щоб онлайн зареєструвати нерухомість, потрібно:

  • на порталі Дія обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»;

  • внести необхідну інформацію та скани документів;

  • підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у БТІ, а потім внесе дані у реєстр. Про результат вас повідомлять листом на електронну пошту.

Реєстрація нерухомості є підтвердженням, що саме ви - законний власник нерухомого майна. Тож шахраї не зможуть підробити документи і привласнити його собі.

А в умовах повномасштабної війни онлайн-реєстрація майна набула ще більшої актуальності. Адже чимало архівів бюро технічної інвентаризації (БТІ), де зараз і зберігається більшість відомостей про нерухомість, знищили або розікрали окупанти.

Мін'юст наголосив, що внесення відомостей в електронний реєстр допоможе максимально убезпечити ваші дані. Інформація ніколи не загубиться і не буде знищена, на відміну від паперових архівів.

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Які об'єкти можливо будувати та які будівельні роботи виконувати без дозвільної документації

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини