Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили масштабну корупцію у Верховному Суді (ОНОВЛЕНО)

Реклама

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному Суді, а саме схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями ВС.

«Наразі проводяться невідкладні слідчі дії», йдеться в повідомленні НАБУ від 15 травня.

Зазначається, що деталі будуть згодом.

* * *

16 травня Рада суддів України зробила заяву стосовно подій навколо Голови ВС Всеволода Князєва:

«З огляду на події, що відбулися 15 травня навколо Голови Верховного Суду Всеволода Князєва та, як повідомляють ЗМІ, навколо суддів ВС, Рада суддів України вважає за необхідне заявити.

Сама підозра в недоброчесності судді Верховного Суду, сам факт слідчих дій в будівлі Верховного Суду, не кажучи вже про хабар Голові Верховного Суду, це жахливий удар в серце системи правосуддя України, до якого, як повідомляють в Національному антикорупційному бюро України, причетний Голова Верховного Суду Всеволод Князєв.

Ми не знаємо усіх подробиць справи, нам важко повірити, як заявляють у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, "в масштабну корупцію у Верховному Суді", де зараз тривають слідчі дії, але ми глибоко обурені тим, що судді Верховного Суду, які мали б бути взірцем для кожного судді України, можуть бути причетними до корупційних оборудок.

Рада суддів України попри весь резонанс, виступає за неупереджене розслідування цієї справи. Надзвичайно важливо, щоб ті судді, які реально не причетні до цієї ганьби, могли б і надалі здійснювати правосуддя, відстоюючи законність і справедливість.

Неупереджене, законне, процесуально дотримане слідство дозволить відокремити чесних, високоморальних і професійних суддів Верховного Суду від тих, хто не витримав випробування судовою владою.

Рада суддів України має нульову толерантність до корупції і ніколи не підтримує колег, які дозволяють собі подібні вчинки. Бо саме ті, хто дозволяють, мають відповідати за законом - він суворий, але він закон.

Сьогодні відбудеться Пленум Верховного Суду. Нам би дуже хотілось, щоб це було виважене і конструктивне рішення, яке б чітко відділило зерно від полови», йдеться в заяві.

* * *

16 травня відбувся брифінг керівників НАБУ і САП щодо викритої схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду.

Неправомірна вигода розміром близько 2,7 млн доларів США для Голови Верховного Суду та адвоката може бути частиною більш широкої схеми корупційного тиску на суди.

Про це заявили на спільному брифінгу 16 травня керівник САП Олександр Клименко та директор НАБУ Семен Кривонос, інформує пресслужба НАБУ.

Зазначається, що виявити схему вдалося завдяки проникненню детектива НАБУ під прикриттям всередину злочинного угруповання. А епізод із «винагородою» для Голови Верховного Суду пов'язаний з ухваленням судом рішення в інтересах власника групи «Фінанси і кредит».

За словами Семена Кривоноса, ця справа наочно, а не декларативно демонструє головні пріоритети нового менеджменту як НАБУ, так і САП. Адже ці правоохоронні органи вперше викрили корупцію такого рівня державних діячів.

Зараз тривають слідчі дії, метою яких є виявлення як всіх фігурантів конкретного епізоду, так і діяльності злочинного угруповання в цілому. На думку Олександра Клименка, ця злочинна схема могла впливати і на інші суди України, тому її важливо було зупинити тут і зараз.

Попередня правова кваліфікація - ч. 4 ст 368, ч. 4 ст. 369 КК України. Вирішується питання про повідомлення про підозру.

ПОДРОБИЦІ СПРАВИ

Після отримання інформації про існування злочинного угрупування у сфері судової гілки влади та її вищого керівництва детективи Бюро реалізували операцію під прикриттям. Завдяки оперативному проникненню в злочинне угрупування вдалося викрити та задокументувати низку епізодів діяльності злочинної організації.

Зокрема, внаслідок проведеного комплексу оперативно-технічних заходів Бюро здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи «Фінанси і кредит» з одним із адвокатів - керівником адвокатського об'єднання. Під час розслідування з'ясувалося, що адвокатське об'єднання використовувалося для маскування злочинної діяльності. Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх «клієнтів» (фізичних або юридичних осіб) за певну «винагороду».

Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного Суду для подальшого ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.

За кілька днів після встановлення контакту, 15 березня, мало відбутися засідання по справі, але його було перенесено на виконання попередньої домовленості. Записи розмов підтверджують домовленість такого перенесення, зі слів фігурантів, на термін від двох тижнів до місяця. Також зафіксовано прохання підтвердити «готовність» до такого перенесення, до збору повної суми хабаря.

Після того відбувалася поступова передача коштів від бізнесмена до адвоката і, нарешті, на початку квітня вся сума була зібрана та покладена у банківське сховище для зберігання.

19 квітня Верховний Суд ухвалив рішення на користь бізнесмена, а вже 1 травня Голова ВС надав вказівку іншим учасникам угруповання щодо сум та порядку розподілу між деякими членами Великої Палати, які брали участь в ухваленні відповідного рішення.

3 травня була передана перша частина коштів, а 15 травня відбулася передача другої частини.

Під час проведення невідкладних слідчих дій було вилучено частину предмета злочину, зокрема під час обшуку у головного фігуранта та інших учасників злочинного угрупування.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Де шукати інформацію адвокату з кримінального права? LIGA360 містить понад 16 млн. рішень українських судів у кримінальних справах, судові прецеденти, аналітику й законодавство. А інноваційні АІ-можливості системи допоможуть миттєво спрогнозувати результати вашої справи й виконати legal research. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Президент підписав п'ять указів щодо введення санкцій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини